De beste laptop voor 500 euro? Lenovo IdeaPad 3 (82KU00CGMH)

32 reacties
Inhoudsopgave
  1. 1. Inleiding
  2. 2. 1,63 kilogram en interessante specificaties
  3. 3. Accuwerktijd
  4. 4. Processorprestaties
  5. 5. Grafische prestaties
  6. 6. Beeldschermprestaties
  7. 7. Vergelijkingstabel
  8. 8. Conclusie
  9. 32 reacties

Vergelijkingstabel

Hieronder een tabel waarmee je naar hartenlust de laptop met een aantal concurrenten kunt vergelijken. Klik hier voor nog meer vergelijkingsmogelijkheden.

Algemeen
 
MerkAsusHPHPHPLenovo
ProductnaamX515JA-EJ030T15s-eq2545nd (39Z79EA)15s-eq2720nd (39D74EA)17-by4700nd (33X95EA)IdeaPad 3 (82KU00CGMH)
ProductcodeX515JA-EJ030T39Z79EA#ABH39D74EA33X95EA82KU00CGMH
DetailsProductinfoProductinfoProductinfoProductinfoProductinfo
Kantoor
Processor / Chipset / Geheugen
Processor serieIntel Core i3AMD Ryzen 3AMD Ryzen 5Intel Core i3AMD Ryzen 5
Processor typeIntel Core i3 1005G1AMD Ryzen 3 5300UAMD Ryzen 5 5500UIntel Core i3 1115G4AMD Ryzen 5 5500U
Processor klokfrequentie1.2 GHz2.6 GHz2.1 GHz3 GHz2.1 GHz
Processor klokfrequentie (max. turbo)3.4 GHz3.8 GHz4 GHz4.1 GHz4 GHz
Aantal processorcores24626
Geheugen capaciteit4 GB8 GB8 GB4 GB8 GB
Type geheugenDDR4DDR4DDR4DDR4DDR4
Geheugen klokfrequentie3200 MHz3200 MHz3200 MHz2667 MHz3200 MHz
SODIMM sloten12221
Vrije SODIMM sloten10110
Werkgeheugen uitbreidbaar tot12 GB16 GB16 GB16 GB8 GB
Scherm
Scherm diagonaal15.6 inch15.6 inch15.6 inch17.3 inch15.6 inch
Resolutie1920x10801920x10801920x10801600x9001920x1080
Verhouding16:916:916:916:916:9
Pixeldichtheid141 ppi141 ppi141 ppi106 ppi141 ppi
Scherm type (mat/glans)MatMatMatMatMat
PaneeltypeTNTNTNTNIPS
LED-achtergrondverlichting
Touchscreen
Maximale verversingsfrequentie60 Hz60 Hz60 Hz60 Hz60 Hz
Graphics
GPU typeIntel UHD Graphics G1 (Ice Lake 32 EU)AMD Radeon RX Vega 6AMD Radeon Vega 7 GraphicsIntel UHD Graphics Xe G4 (Tiger Lake 48EU)AMD Radeon RX Vega 7
Geïntegreerde / losse GPUGeïntegreerdGeïntegreerdGeïntegreerdGeïntegreerdGeïntegreerd
Opslag
Totale opslagcapaciteit256 GB256 GB256 GB256 GB256 GB
SSD opslagcapaciteit256 GB256 GB256 GB256 GB256 GB
Beschikbaar opslaggeheugen204 GB169.5 GB199.1 GB204.9 GB200.2 GB
Aantal harddisks / SSD's11111
Harddisk/SSD 1 capaciteit256 GB256 GB256 GB256 GB256 GB
Harddisk/SSD 1 soortSSD/FlashSSD/FlashSSD/FlashSSD/FlashSSD/Flash
Harddisk/SSD 1 merk/productWDC PC SN530 SDBPNPZ-256G-1002WDC PC SN530 SDBPNPZ-256G-1006WDC PC SN530 SDBPNPZ-256G-1006KBG40ZNV256G KIOXIASAMSUNG MZALQ256HBJD-00BL2
Harddisk/SSD 1 form factorM.2M.2M.2M.2M.2
DVD branden
Blu-ray lezen
Blu-ray branden
Connectiviteit / Netwerk
Netwerkaansluiting (bedraad)
Netwerkadapter (bedraad)Realtek PCIe GBE Family Controller
Netwerksnelheid (bedraad)1000 Mbit/s
WiFi standaard802.11ac (Wi-Fi 5)802.11ac (Wi-Fi 5)802.11ac (Wi-Fi 5)802.11ac (Wi-Fi 5)802.11ac (Wi-Fi 5)
WiFi adapterRealtek 8821CE Wireless Lan 802.11ac PCI-E NICRealtek 8821CE Wireless Lan 802.11ac Realtek 8821CE Wireless Lan 802.11ac Realtek 8821CE Wireless Lan 802.11ac Realtek 8822CE Wireless LAN 802.11ac PCI-E NIC
Bluetooth
Bluetooth-versieBluetooth 5.0Bluetooth 5.0Bluetooth 5.0Bluetooth 5.0Bluetooth 5.1
4G (LTE)
5G
Aansluitingen
Smartcard
USB 2.0 (Type-A)211
USB 3.2 - 5 Gb/s (Type-A)12221
USB 3.2 - 5 Gb/s (Type-C)1111
Cardreader - SD
Cardreader - MicroSD
DVI-uitgang
VGA-uitgang
HDMI-uitgang
Aantal HDMI-uitgangen11111
Micro HDMI-uitgang
HDMI-versie1.41.42.01.42.0
DisplayPort-uitgang
Mini DisplayPort-uitgang
Analoge audio aansluitingen11
Aansluiting dockingstation
Kensingtonslot
Toetsenbord en touchpad
ToetsenbordindelingQwertyQwertyQwertyQwertyQwerty
Numeriek toetsenbord
Touchpad MS Precision compatible
Touchpad afzonderlijke muistoetsen
Camera
Webcam
Webcam resolutie0.3 MPixel0.9 MPixel0.9 MPixel0.3 MPixel0.9 MPixel
Tweede camera
Flitser
Camera Windows Hello compatible
Webcamschuifje
Sensors
Accelerometer
Vingerafdruklezer
NFC
Overige hardware
Geïntegreerde microfoon
Maten en gewichten
Accu capaciteit (Wh)36.4 Wh41.5 Wh41.2 Wh41.8 Wh38 Wh
Verwisselbare accu
Gewicht totaal1.66 kg1.57 kg1.69 kg2.11 kg1.63 kg
Afmeting - Breedte36.0 cm35.9 cm35.9 cm41.5 cm35.9 cm
Afmeting - Diepte23.5 cm24.3 cm24.2 cm27.2 cm23.6 cm
Afmeting - Hoogte/Dikte2.47 cm2.11 cm2.07 cm2.7 cm2.35 cm
Software
BesturingssysteemMicrosoft Windows 10 HomeMicrosoft Windows 10 HomeMicrosoft Windows 10 HomeMicrosoft Windows 10 HomeMicrosoft Windows 10 Home
Besturingssysteem (serie)WindowsWindowsWindowsWindowsWindows
Windows 10 versie20H220H220H220H220H2
Windows 10 OS Build19042.111019042.111019042.111019042.105219042.1110
Aantal bits OS64 bit64 bit64 bit64 bit64 bit
Fabrikantsopgave eigenschappen
SerieAsus NotebookHP NotebookHP NotebookHP NotebookLenovo IdeaPad
Garantie2 jaar1 jaar1 jaar1 jaar2 jaar
HDMI
Displayport
Geheugenkaartlezer
USB 2.0 (type-A)211
USB (5 gigabit, type-C)1111
Optische drive
Platform onafhankelijke tests
Opstarttijd8.1 sec.10.1 sec.9.2 sec.13.5 sec.8.8 sec.
JetStream 2122.283135.403139.100174.318139.726
webXPRT 3196219229234231
webXPRT 3 - Photo Enhancement311 ms297 ms296 ms279 ms279 ms
webXPRT 3 - Organize Album using AI2605 ms2390 ms2120 ms2026 ms2121 ms
webXPRT 3 - Stock Option Pricing154 ms148 ms146 ms128 ms152 ms
webXPRT 3 - Encrypt Notes and OCR Scan2330 ms2128 ms2025 ms1906 ms2025 ms
webXPRT 3 - Sales Graphs436 ms407 ms394 ms376 ms393 ms
webXPRT 3 - Online Homework1751 ms1274 ms1199 ms1491 ms1180 ms
Geekbench 5 - Multi21623962443724305164
Geekbench 5 - Multi Crypto29783856243223333692
Geekbench 5 - Multi Integer20503813434522954996
Geekbench 5 - Multi Floating Point22704303497227385774
Geekbench 5 - Single11151080110712641114
Geekbench 5 - Single Crypto30472071211425772155
Geekbench 5 - Single Integer9689489711139977
Geekbench 5 - Single Floating Point11131200123413151238
Geekbench 5 - OpenCL48051078811258758613319
WiFi speedtest 2.4GHz receive52.83 Mbit/s53.75 Mbit/s52.26 Mbit/s50.87 Mbit/s108.78 Mbit/s
WiFi speedtest 2.4GHz send48.04 Mbit/s50.18 Mbit/s50.04 Mbit/s48.48 Mbit/s106.95 Mbit/s
WiFi speedtest 5.0GHz receive253.05 Mbit/s280.87 Mbit/s323.08 Mbit/s316.07 Mbit/s552.96 Mbit/s
WiFi speedtest 5.0GHz send264.08 Mbit/s276.28 Mbit/s271.66 Mbit/s271.69 Mbit/s598.68 Mbit/s
Windows benchmarks
3DMark - Ice Storm46071934869117650996107327
3DMark - Cloud Gate66531545014064915119298
3DMark - Cloud Gate Graphics794520006162711214525016
3DMark - Cloud Gate Physics424185989538491310722
3DMark - Fire Strike9212409206814343107
3DMark - Fire Strike Graphics10032630232516603387
3DMark - Fire Strike Physics61261214711473713916841
3DMark - Fire Strike Combined3208516774461093
3DMark - Time Spy9198261208
3DMark - Time Spy Graphics8127241065
3DMark - Time Spy CPU363241105089
3DMark - Night Raid4745101268594653713030
3DMark - Night Raid Graphics4980111608866742214128
3DMark - Night Raid CPU37486640732439029047
Cinebench R15 - Single157164178183177
Cinebench R15 - Multi39180910964301159
Cinebench R20 - Single339441448494458
Cinebench R20 - Multi8361811250210122680
Cinebench R23 - Single10531133118312941175
Cinebench R23 - Multi24324652621826347063
PCMark 8 v2 - Home3330
PCMark 8 v2 - Creative3639
PCMark 8 v2 - Work3961
PCMark 8 - Storage 2.0 - Storage Score50605019500050255035
PCMark 8 - Storage 2.0 - Storage Bandwidth449.56 MB/s336.76 MB/s302.92 MB/s351.57 MB/s376.7 MB/s
Geekbench4 - Multi8889147491050320854
Geekbench4 - Multi crypto8505970963739658
Geekbench4 - Multi integer10261190131241325610
Geekbench4 - Multi float10472160191296726089
Geekbench4 - Multi memory3524451235415098
Geekbench4 - Single4730438654124837
Geekbench4 - Single crypto6458548061866294
Geekbench4 - Single integer4750408856914790
Geekbench4 - Single float4976468359765000
Geekbench4 - Single memory3886433637454334
Blender duurtest run #1109.1251.8838.2697.4236.3
Blender duurtest run #2108.3653.6638.7103.338.85
Blender duurtest run #3108.5254.4238.98103.4938.53
Blender duurtest run #4108.3254.7540.14103.2638.43
Blender duurtest run #5111.7854.9746.03103.1238.47
Blender duurtest run #6110.0356.7747.26103.3238.45
Blender duurtest run #7111.958.8347.16103.1238.37
Blender duurtest run #8108.9158.8546.94103.5238.67
Blender duurtest run #9110.225947.14103.5838.38
Blender duurtest run #10109.3758.8146.86103.1438.54
Blender duurtest run #1158.8246.96103.138.38
Blender duurtest run #1258.746.8138.4
Blender duurtest run #135946.9638.36
Blender duurtest run #1458.7646.938.44
Blender duurtest run #1558.8946.9938.4
Blender duurtest run #1658.6746.8638.47
Blender duurtest run #1758.946.8238.28
Blender duurtest run #1858.8346.8638.38
Blender duurtest run #1958.8846.7938.35
Blender duurtest run #2058.7347.1838.45
Blender duurtest run #2146.7938.51
Blender duurtest run #2247.0538.53
Blender duurtest run #2346.8338.47
Blender duurtest run #2447.138.37
Blender duurtest run #2546.8438.44
Blender duurtest run #2646.938.64
Blender duurtest run #2738.27
Blender duurtest run #2838.38
Blender duurtest run #2938.49
Blender duurtest run #3038.49
Blender duurtest run #3138.8
PCMark 10 Extended23323923375429004402
PCMark 10 Essentials74719250914883289238
PCMark 10 App Start-up1072812739117881157311705
PCMark 10 Video Conferencing59397813804068878159
PCMark 10 Web Browsing65457952808072498257
PCMark 10 Productivity51747651766261438096
PCMark 10 Spreadsheets47179203950456089576
PCMark 10 Writing56776362617867316845
PCMark 10 Digital Content Creation27394581452932055276
PCMark 10 Photo Editing36896947698446457680
PCMark 10 Rendering and Visualization17633885393118405239
PCMark 10 Video Editing31603563338638533652
PCMark 10 Gaming7551975169111672572
PCMark 10 Graphics9882576225616163364
PCMark 10 Physics58741202414029684616564
PCMark 10 Combined3148456674391085
Energieverbruik / Accu
Energieverbruik uit0.3 W0.2 W6.8 W0.2 W6.8 W
Energieverbruik adapter (zonder laptop)0.0 W0.0 W0.1 W0.1 W0.1 W
Energieverbruik idle6.2 W6.5 W0.2 W6.2 W0.3 W
Browser accutest - 180 cd/m2250 min.482 min.472 min.439 min.465 min.
PCMark Creative accutest - 180 cd/m2180 min.270 min.245 min.188 min.248 min.
PCMark Creative (Accu)27803354338735243526
Testresultaten beeldscherm
Gemeten kleurruimtesRGBsRGBsRGBsRGBsRGB
Kleurtemperatuur6867 K6856 K6179 K7017 K6931 K
Helderheid wit220.88 cd/m²246.22 cd/m²262.32 cd/m²232.51 cd/m²293.09 cd/m²
Helderheid zwart0.5 cd/m²0.57 cd/m²0.75 cd/m²0.84 cd/m²0.2 cd/m²
Contrast441.8 : 1432 : 1349.8 : 1276.8 : 11465.5 : 1
Checkerboard wit218.049 cd/m²246.143 cd/m²262.107 cd/m²232.514 cd/m²293.022 cd/m²
Checkerboard zwart0.498 cd/m²0.568 cd/m²0.755 cd/m²0.841 cd/m²0.204 cd/m²
Checkerboard contrast438 : 1433 : 1347 : 1276 : 11436 : 1
Gamma2.092.092.052.162.01
Gamma (afwijking van 2,2)0.110.110.150.040.19
Kleurafwijking rood (Delta E 1994)9.4610.566.226.043.49
Kleurafwijking groen (Delta E 1994)6.819.3376.567.09
Kleurafwijking blauw (Delta E 1994)9.3414.812.412.0515.09
Kleurafwijking cyaan (Delta E 1994)6.2820.6214.4119.126.07
Kleurafwijking magenta (Delta E 1994)6.0410.778.8410.198.63
Kleurafwijking geel (Delta E 1994)4.838.096.243.686.1
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 1994)7.112.49.29.67.7
Gemiddelde grijsafwijking (Delta E 1994)5.119.914.419.35.1
Kleurafwijking 75% wit (Delta E 2000)5.08 mΔuv17.53 mΔuv13.26 mΔuv16.16 mΔuv5.85 mΔuv
Kleurafwijking 75% rood (Delta E 2000)11.28 mΔuv12.76 mΔuv7.25 mΔuv5.7 mΔuv3.68 mΔuv
Kleurafwijking 75% groen (Delta E 2000)6.56 mΔuv8.7 mΔuv6.96 mΔuv5.68 mΔuv6.76 mΔuv
Kleurafwijking 75% blauw (Delta E 2000)8.78 mΔuv12.92 mΔuv11.65 mΔuv9.92 mΔuv16.09 mΔuv
Kleurafwijking 75% cyaan (Delta E 2000)6.92 mΔuv18.27 mΔuv13.38 mΔuv16.96 mΔuv6.26 mΔuv
Kleurafwijking 75% magenta (Delta E 2000)6.06 mΔuv10.67 mΔuv8.77 mΔuv9.81 mΔuv8.96 mΔuv
Kleurafwijking 75% geel (Delta E 2000)4.77 mΔuv8.19 mΔuv6.32 mΔuv2.96 mΔuv6.73 mΔuv
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 2000) incl. wit7.1 mΔuv12.2 mΔuv9.1 mΔuv9.2 mΔuv7.8 mΔuv
Kleurafwijking 100% wit (Delta E 2000)7.71 mΔuv8.62 mΔuv5.52 mΔuv6.05 mΔuv7.92 mΔuv
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 2000)7.411.99.18.58.1
Gemiddelde grijsafwijking (Delta E 2000)4.814.311.113.45.2
Reactietijd 0%-100%8.74 ms
Reactietijd 100%-0%8.8 ms
Reactietijd 20%-80%10.92 ms
Reactietijd 80%-20%11.94 ms
sRGB dekking61.4 %59.4 %64.4 %81.1 %66.1 %
DCI-P3 dekking45.2 %43.8 %47.6 %61.8 %49 %
Rec 2020 dekking32.4 %31.4 %34.2 %44.3 %35.2 %

0