Hoe goed kun je gamen op een goedkope gaminglaptop van 699 euro? Asus TUF Gaming F15 FX506LH

19 reacties
4 besproken producten
Inhoudsopgave
  1. 1. Inleiding
  2. 2. Ruimte voor een tweede m.2-ssd
  3. 3. Accuwerktijd
  4. 4. Processorprestaties
  5. 5. Grafische prestaties en gaming
  6. 6. Beeldschermprestaties
  7. 7. Vergelijkingstabel
  8. 8. Conclusie
  9. 4 besproken producten
  10. 19 reacties

Vergelijkingstabel

Hieronder een tabel waarmee je naar hartenlust de laptop met een aantal concurrenten kunt vergelijken. Klik hier voor nog meer vergelijkingsmogelijkheden.

Algemeen
 
MerkAcerAcerAsusHP
ProductnaamNitro 5 AN515-55-5458Nitro 5 AN515-55-56VCTUF Gaming F15 FX506LH-HN004TPavilion G 15-dk1955nd (1C4M0EA)
ProductcodeNH.Q7MEP.005NH.Q7JEH.00F90NR03U2-M058701C4M0EA#ABH
DetailsProductinfoProductinfoProductinfoProductinfo
Kantoor
Processor / Chipset / Geheugen
Processor serieIntel Core i5Intel Core i5Intel Core i5Intel Core i5
Processor typeIntel Core i5 10300HIntel Core i5 10300HIntel Core i5 10300HIntel Core i5 10300H
Processor klokfrequentie2.5 GHz2.5 GHz2.5 GHz2.5 GHz
Processor klokfrequentie (max. turbo)4.5 GHz4.5 GHz4.5 GHz4.5 GHz
Aantal processorcores4444
Geheugen capaciteit8 GB8 GB8 GB8 GB
Type geheugenDDR4DDR4DDR4DDR4
Geheugen klokfrequentie2933 MHz2933 MHz2933 MHz2933 MHz
SODIMM sloten2222
Vrije SODIMM sloten1111
Werkgeheugen uitbreidbaar tot16 GB16 GB16 GB16 GB
Scherm
Scherm diagonaal15.6 inch15.6 inch15.6 inch15.6 inch
Resolutie1920x10801920x10801920x10801920x1080
Verhouding16:916:916:916:9
Pixeldichtheid141 ppi141 ppi141 ppi141 ppi
Scherm type (mat/glans)MatMatMatMat
PaneeltypeIPSIPSIPSIPS
LED-achtergrondverlichting
Touchscreen
Geschikt voor peninvoer
Maximale verversingsfrequentie60 Hz144 Hz144 Hz60 Hz
Graphics
GPU typeNvidia GeForce GTX 1650Nvidia GeForce GTX 1650 TiNvidia GeForce GTX 1650Nvidia GeForce GTX 1650
Geïntegreerde / losse GPULosse chipLosse chipLosse chipLosse chip
Videogeheugen4 GB4 GB4 GB4 GB
Opslag
Totale opslagcapaciteit512 GB512 GB512 GB256 GB
SSD opslagcapaciteit512 GB512 GB512 GB256 GB
Beschikbaar opslaggeheugen431 GB433.3 GB409.2 GB197.7 GB
Aantal harddisks / SSD's111
Harddisk/SSD 1 capaciteit512 GB512 GB256 GB
Harddisk/SSD 1 soortSSD/FlashSSD/FlashSSD/FlashSSD/Flash
Harddisk/SSD 1 merk/productWDC PC SN530 SDBPNPZ-512G-1014WDC PC SN720 SDAPNTW-512G-1014Micron_2210_MTFDHBA512QFDKBG30ZMV256G KIOXIA
Harddisk/SSD 1 form factorM.2M.2M.2M.2
Optische drive merk/product
DVD branden
Blu-ray lezen
Blu-ray branden
Connectiviteit / Netwerk
Netwerkaansluiting (bedraad)
Netwerkadapter (bedraad)Killer E2600Killer E2600Realtek PCIe GBE Family ControllerRealtek Gaming GBE Family Controller
Netwerksnelheid (bedraad)1000 Mbit/s2500 Mbit/s1000 Mbit/s1000 Mbit/s
WiFi standaard802.11ax (Wi-Fi 6)802.11ax (Wi-Fi 6)802.11ax (Wi-Fi 6)802.11ac (Wi-Fi 5)
WiFi adapterIntel Wi-Fi 6 AX201Intel(R) Wi-Fi 6 AX201 160MhzMediaTek MT7921Realtek 8822CE Wireless LAN 802.11ac PCI-E NIC
Bluetooth
Bluetooth-versieBluetooth 5.2Bluetooth 5.2Bluetooth 5.2Bluetooth 5.1
4G (LTE)
5G
Aansluitingen
Smartcard
USB 2.0 (Type-A)1
USB 3.2 - 5 Gb/s (Type-A)3223
USB 3.2 - 5 Gb/s (Type-C)1
USB 3.2 - 10 Gb/s (Type-A)1
USB 3.2 - 10 Gb/s (Type-C)111
Cardreader - SD
Cardreader - MicroSD
DVI-uitgang
VGA-uitgang
HDMI-uitgang
Aantal HDMI-uitgangen1111
Micro HDMI-uitgang
HDMI-versie1.42.02.02.0
DisplayPort-uitgang
Mini DisplayPort-uitgang
Analoge audio aansluitingen1111
Aansluiting dockingstation
Kensingtonslot
Toetsenbord en touchpad
ToetsenbordindelingQwertyQwertyQwertyQwerty
Numeriek toetsenbord
Toetsenbordverlichting helderheidsniveaus4432
Toetsenbordverlichting kleurRoodRoodRGBWit
Touchpad MS Precision compatible
Touchpad afzonderlijke muistoetsen
Camera
Webcam
Webcam resolutie0.9 MPixel0.9 MPixel0.9 MPixel0.9 MPixel
Tweede camera
Flitser
Camera Windows Hello compatible
Webcamschuifje
Sensors
Accelerometer
Vingerafdruklezer
GPS
Kompas
NFC
Overige hardware
Trusted Platform Module (TPM)
Geïntegreerde microfoon
Maten en gewichten
Accu capaciteit (mAh)3560 mAh
Accu capaciteit (Wh)57.5 Wh57.7 Wh47.3 Wh52.5 Wh
Verwisselbare accu
Gewicht totaal2.16 kg2.18 kg2.08 kg2.28 kg
Afmeting - Breedte36.34 cm36.4 cm35.9 cm36 cm
Afmeting - Diepte26.5 cm25.9 cm25.7 cm24.8 cm
Afmeting - Hoogte/Dikte2.89 cm2.81 cm2.82 cm3.14 cm
Software
BesturingssysteemMicrosoft Windows 10 HomeMicrosoft Windows 10 HomeMicrosoft Windows 10 HomeMicrosoft Windows 10 Home
Besturingssysteem (serie)WindowsWindowsWindowsWindows
Windows 10 versie200420H221H11909
Windows 10 OS Build19041.54619042.111019043.116518363.997
Aantal bits OS64 bit64 bit64 bit64 bit
Fabrikantsopgave eigenschappen
SerieAcer NitroAcer NitroAsus TUF GamingHP Pavilion
Garantie1 jaar1 jaar2 jaar2 jaar
HDMI
Displayport
Geheugenkaartlezer
USB 2.0 (type-A)1
USB (10 gigabit, type-A)11
USB (10 gigabit, type-C)1111
Optische drive
Gewicht2150 gram
Afmeting - Breedte36.4 cm
Afmeting - Diepte25.8 cm
Afmeting - Dikte/hoogte2.9 cm
PCMark 10 Storage
PCMark 10 - Gebruiken Adobe Photoshop Heavy523572
PCMark 10 - Storage - Totaalscore - Toegangstijd129
PCMark 10 - Storage - Totaalscore - Bandbreedte (33)213.98
PCMark 10 - Storage - Totaalscore1318
PCMark 10 - 2.37GB_(399_JPEGs)_leestest (33)177286
PCMark 10 - 2.37GB_(399_JPEGs)_kopieertest327433
PCMark 10 - 2.37GB_(399_JPEGs)_schrijftest168267
PCMark 10 - 2GB_(4_ISOs)_leestest10831855
PCMark 10 - 2GB_(4_ISOs)_kopieertest6861623
PCMark 10 - 2GB_(4_ISOs)_schrijftest6082012
PCMark 10 - Gebruiken Microsoft PowerPoint86108
PCMark 10 - Gebruiken Microsoft Excel8989
PCMark 10 - Gebruiken Adobe Photoshop Light169174
PCMark 10 - Starten Windows 10226248
PCMark 10 - Gebruiken Adobe InDesign127145
PCMark 10 - Gebruiken Adobe Illustrator (33)133135
PCMark 10 - Gebruiken Adobe After Effects264260
PCMark 10 - Starten Overwatch206246
PCMark 10 - Starten Call of Duty: Black Ops 4392474
PCMark 10 - Starten Battlefield V424460
PCMark 10 - Starten Adobe Photoshop128130
PCMark 10 - Starten Adobe Lightroom9693
PCMark 10 - Starten Adobe Premiere_Pro151161
PCMark 10 - Starten Adobe Illustrator102106
PCMark 10 - Starten Adobe After Effects131141
PCMark 10 - Starten Adobe Acrobat146150
PCMark 10 - Quick Storage - Totaalscore1545868
PCMark 10 - Quick Storage - Totaalscore - Bandbreedte191.20107.08
PCMark 10 - Quick Storage - Totaalscore - Toegangstijd84149
Platform onafhankelijke tests
Opstarttijd7.6 sec.8.8 sec.9.8 sec.11.9 sec.
JetStream 2153.264140.484153.843
webXPRT 3239219245
webXPRT 3 - Photo Enhancement300 ms324 ms267 ms
webXPRT 3 - Organize Album using AI1973 ms2182 ms1994 ms
webXPRT 3 - Stock Option Pricing132 ms166 ms131 ms
webXPRT 3 - Encrypt Notes and OCR Scan2017 ms1987 ms2024 ms
webXPRT 3 - Sales Graphs381 ms416 ms391 ms
webXPRT 3 - Online Homework1156 ms1181 ms1082 ms
Geekbench 5 - Multi368841093863
Geekbench 5 - Multi Crypto211728572948
Geekbench 5 - Multi Integer372540793823
Geekbench 5 - Multi Floating Point387043814103
Geekbench 5 - Single118811721173
Geekbench 5 - Single Crypto153115281534
Geekbench 5 - Single Integer111810951106
Geekbench 5 - Single Floating Point128312791257
Geekbench 5 - OpenCL389664502238482
WiFi speedtest 2.4GHz receive100.58 Mbit/s106.88 Mbit/s104.77 Mbit/s196.65 Mbit/s
WiFi speedtest 2.4GHz send80.46 Mbit/s87.47 Mbit/s106.68 Mbit/s154.82 Mbit/s
WiFi speedtest 5.0GHz receive539.79 Mbit/s565.36 Mbit/s545.78 Mbit/s455.65 Mbit/s
WiFi speedtest 5.0GHz send680.18 Mbit/s658.97 Mbit/s666.85 Mbit/s620.42 Mbit/s
Windows benchmarks
3DMark - Ice Storm812868812983446
3DMark - Cloud Gate23671273982586027284
3DMark - Cloud Gate Graphics53738654026290764184
3DMark - Cloud Gate Physics8002903184489058
3DMark - Fire Strike8481898783978901
3DMark - Fire Strike Graphics96021016693289985
3DMark - Fire Strike Physics11288123521272312970
3DMark - Fire Strike Combined3773394637193897
3DMark - Fire Strike Extreme411644414298
3DMark - Time Spy3456377335213684
3DMark - Time Spy Graphics3414367734363594
3DMark - Time Spy CPU3717443141044301
3DMark - Night Raid22228268442520826810
3DMark - Night Raid Graphics35370423954161943735
3DMark - Night Raid CPU7158872077948397
Cinebench R15 - Single152182702187
Cinebench R15 - Multi611891173897
Cinebench R20 - Single4164491918466
Cinebench R20 - Multi188021394432062
Cinebench R23 - Single119011281145
Cinebench R23 - Multi484756344948
PCMark 8 v2 - Home3565
PCMark 8 v2 - Creative4665
PCMark 8 v2 - Work3819
PCMark 8 - Storage 2.0 - Storage Score4549507640474991
PCMark 8 - Storage 2.0 - Storage Bandwidth253.23 MB/s522.77 MB/s146.26 MB/s278.11 MB/s
Geekbench4 - Multi1451716146511516302
Geekbench4 - Multi crypto6554880080798834
Geekbench4 - Multi integer18524201661951720392
Geekbench4 - Multi float17166195591815019830
Geekbench4 - Multi memory3521381740683675
Geekbench4 - Single5073477951155040
Geekbench4 - Single crypto4785431748324889
Geekbench4 - Single integer5514492554885565
Geekbench4 - Single float5293516852155336
Geekbench4 - Single memory3823398341963453
Blender duurtest run #147.744.4956.43
Blender duurtest run #248.7445.1257.53
Blender duurtest run #348.9145.3654.55
Blender duurtest run #448.1545.8357.38
Blender duurtest run #547.6845.7954.37
Blender duurtest run #649.3646.0757.48
Blender duurtest run #746.8346.1854.61
Blender duurtest run #849.4146.0557.79
Blender duurtest run #948.1646.0954.57
Blender duurtest run #1048.1946.2354.89
Blender duurtest run #1149.446.2454.54
Blender duurtest run #1247.3146.3154.72
Blender duurtest run #1348.6746.2457.32
Blender duurtest run #1446.9446.3854.36
Blender duurtest run #154746.3557.81
Blender duurtest run #1648.2646.3457.75
Blender duurtest run #1749.5846.4354.5
Blender duurtest run #1847.2946.3457.03
Blender duurtest run #1949.5946.3157.77
Blender duurtest run #2049.6946.5854.81
Blender duurtest run #2149.6246.3957.45
Blender duurtest run #2247.2745.89
Blender duurtest run #2349.7145.97
Blender duurtest run #2450.0345.78
Blender duurtest run #2545.75
Blender duurtest run #2645.78
PCMark 10 Extended484553285261
PCMark 10 Essentials823982048331
PCMark 10 App Start-up125811227312054
PCMark 10 Video Conferencing629165336690
PCMark 10 Web Browsing706868877171
PCMark 10 Productivity681274427511
PCMark 10 Spreadsheets766979838079
PCMark 10 Writing605269396983
PCMark 10 Digital Content Creation384248774814
PCMark 10 Photo Editing422370986904
PCMark 10 Rendering and Visualization506060725837
PCMark 10 Video Editing265526922769
PCMark 10 Gaming690873156877
PCMark 10 Graphics935698719177
PCMark 10 Physics110331193812188
PCMark 10 Combined371139283674
PCMark 10 Accu Digital3207
PCMark 10 Accu Essentials5638
PCMark 10 Accu Productivity4693
PCMark 10 Accu Duration in Minuten98
PCMark 10 Accu Aantal Runs4
Energieverbruik / Accu
Energieverbruik uit0.2 W0.3 W0.4 W0.4 W
Energieverbruik adapter (zonder laptop)0.4 W0.0 W0.0 W0.1 W
Energieverbruik idle15.6 W24.2 W10.6 W16.1 W
Browser accutest - 180 cd/m2578 min.407 min.448 min.355 min.
PCMark Creative accutest - 180 cd/m2198 min.208 min.147 min.146 min.
PCMark Creative (Accu)3872323636254010
Testresultaten beeldscherm
Gemeten kleurruimtesRGBsRGBsRGBsRGB
Kleurtemperatuur6683 K6730 K6726 K7065 K
Helderheid wit254.73 cd/m²235.96 cd/m²237.51 cd/m²242.83 cd/m²
Helderheid zwart0.21 cd/m²0.2 cd/m²0.2 cd/m²0.17 cd/m²
Contrast1213 : 11179.8 : 11187.6 : 11428.4 : 1
Checkerboard wit307.772 cd/m²235.815 cd/m²290.822 cd/m²242.745 cd/m²
Checkerboard zwart0.205 cd/m²0.195 cd/m²0.197 cd/m²0.174 cd/m²
Checkerboard contrast1501 : 11209 : 11476 : 11395 : 1
Gamma2.442.122.232.58
Gamma (afwijking van 2,2)0.240.080.030.38
Kleurafwijking rood (Delta E 1994)12.997.3546.74
Kleurafwijking groen (Delta E 1994)23.929.658.710.48
Kleurafwijking blauw (Delta E 1994)11.3715.0914.8413.52
Kleurafwijking cyaan (Delta E 1994)21.295.337.079.59
Kleurafwijking magenta (Delta E 1994)11.38.388.47.94
Kleurafwijking geel (Delta E 1994)24.015.725.737.23
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 1994)17.58.68.19.3
Gemiddelde grijsafwijking (Delta E 1994)5.83.55.19.6
Kleurafwijking 75% wit (Delta E 2000)6.82 mΔuv4.66 mΔuv5.07 mΔuv9.83 mΔuv
Kleurafwijking 75% rood (Delta E 2000)13.49 mΔuv8.77 mΔuv4.46 mΔuv7.85 mΔuv
Kleurafwijking 75% groen (Delta E 2000)18.46 mΔuv8.58 mΔuv8.23 mΔuv9.81 mΔuv
Kleurafwijking 75% blauw (Delta E 2000)13.68 mΔuv14.76 mΔuv15.08 mΔuv12.69 mΔuv
Kleurafwijking 75% cyaan (Delta E 2000)15.86 mΔuv5.94 mΔuv7.68 mΔuv10.32 mΔuv
Kleurafwijking 75% magenta (Delta E 2000)11.94 mΔuv8.69 mΔuv8.77 mΔuv7.94 mΔuv
Kleurafwijking 75% geel (Delta E 2000)17.18 mΔuv5.82 mΔuv5.93 mΔuv7.77 mΔuv
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 2000) incl. wit13 mΔuv8 mΔuv7.8 mΔuv9.9 mΔuv
Kleurafwijking 100% wit (Delta E 2000)6.82 mΔuv6.9 mΔuv7.33 mΔuv13.23 mΔuv
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 2000)15.18.88.49.4
Gemiddelde grijsafwijking (Delta E 2000)5.5459.1
Reactietijd 0%-100%12.5 ms12.52 ms
Reactietijd 100%-0%11.2 ms12.37 ms
Reactietijd 20%-80%17.7 ms16.23 ms
Reactietijd 80%-20%14.7 ms14.3 ms
sRGB dekking66.1 %63.3 %65.1 %62.3 %
DCI-P3 dekking48.9 %47 %48.1 %46 %
Rec 2020 dekking35.1 %33.7 %34.5 %33 %
Windows Game Benchmarks 2018
Far Cry 5 - 1920x1080 - Medium53 fps56 fps70 fps69 fps
Far Cry 5 - 1920x1080 - Ultra45 fps50 fps59 fps56 fps
Far Cry 5 - 3840x2160 - Medium23 fps20 fps24 fps24 fps
Far Cry 5 - 3840x2160 - Ultra19 fps16 fps20 fps19 fps
GTA V - 1920x1080 - Medium81.3 fps99.6 fps97.1 fps96.2 fps
GTA V - 1920x1080 - Ultra53.8 fps63.9 fps60.2 fps56.8 fps
GTA V - 3840x2160 - Medium37.8 fps41.4 fps38.6 fps38.4 fps
GTA V - 3840x2160 - Ultra20.4 fps22.7 fps20.6 fps21 fps
Rise of the Tomb Raider - 1920x1080 - Medium72.7 fps66.58 fps87.69 fps78.78 fps
Rise of the Tomb Raider - 1920x1080 - Ultra46.4 fps43.33 fps54.41 fps56.40 fps
Rise of the Tomb Raider - 3840x2160 - Medium27.5 fps29.07 fps28.35 fps28.63 fps
Rise of the Tomb Raider - 3840x2160 - Ultra17.3 fps19.13 fps17.94 fps18.07 fps


4 besproken producten

Vergelijk alle producten

Vergelijk   Product Prijs
Acer Nitro 5 AN515-55-56VC

Acer Nitro 5 AN515-55-56VC

  • Intel Core i5 10300H
  • 8 GB
  • 15.6 inch
  • 1920x1080
  • Nvidia GeForce GTX 1650 Ti
  • 512 GB
  • Qwerty
  • 2.18 kg
  • Windows
Niet verkrijgbaar
Acer Nitro 5 AN515-55-5458

Acer Nitro 5 AN515-55-5458

  • Intel Core i5 10300H
  • 8 GB
  • 15.6 inch
  • 1920x1080
  • Nvidia GeForce GTX 1650
  • 512 GB
  • Qwerty
  • 2.16 kg
  • Windows
Niet verkrijgbaar
Asus TUF Gaming F15 FX506LH-HN004T

Asus TUF Gaming F15 FX506LH-HN004T

  • Intel Core i5 10300H
  • 8 GB
  • 15.6 inch
  • 1920x1080
  • Nvidia GeForce GTX 1650
  • 512 GB
  • Qwerty
  • 2.08 kg
  • Windows

€ 669,00

1 winkel
HP Pavilion G 15-dk1955nd (1C4M0EA)

HP Pavilion G 15-dk1955nd (1C4M0EA)

  • Intel Core i5 10300H
  • 8 GB
  • 15.6 inch
  • 1920x1080
  • Nvidia GeForce GTX 1650
  • 256 GB
  • Qwerty
  • 2.28 kg
  • Windows
Niet verkrijgbaar
0