MSI Big Bang XPower II (2)
Het zijn de extra features die het moederbord bijzonder maken. Allereerst de keuze qua componenten: MSI spreekt over Military Class III, wat een combinatie is van Solid Cap condensators, DrMos II chips voor de CPU-stroomvoorziening, SFC-spoelen en platte Hi-C condensatoren rond de CPU-socket. Deze Hi-C condensatoren zijn niet alleen een stuk efficiënter, maar juist ook het feit dat ze zo plat zijn is een voordeel, aangezien er op die manier relatief veel ruimte bij de socket beschikbaar komt.
Uniek is het aantal fases dat MSI voor de CPU-stroomvoorziening beschikbaar heeft: 22 stuks. Ter vergelijking, de ASUS Rampage IV Extreme heeft er 11. MSI beweert dat dankzij de 22 fases en de twee 8-pin CPU-stroomconnectors er tot 770 ampère stroom naar de processor gevoerd kan worden. De LN2-overklokkers zullen erbij gaan watertanden.
Vanzelfsprekend heeft het bord onboard power-, reset- en clear CMOS-knoppen. Verder vinden we op het bord de OC Genie knop, die zonder dat je zelf instellingen hoeft aan te passen de processor naar een respectabel niveau overklokt. Wie zelf aan de slag wil kan met de + en - DirectOC-knoppen de bClk telkens met 0,1 MHz verhogen of verlagen. De Multi BIOS knop biedt je de mogelijkheid om te schakelen tussen de drie (!) BIOS'en op het bord. Een van de drie BIOS-chips zit trouwens in een socket, zodat je de chip wanneer nodig eenvoudig kunt vervangen.
Het bord biedt verder een HEX-display met BIOS POST-codes, en handige meetpunten voor diverse voltages: CPU-core, CPU-IO, CPU System Agent, geheugen kanaal A/B, geheugen kanaal C/D en de chipset. Een onboard 6-pin PEG-connector is er om meer stroom aan de PCI-Express sloten te geven. Die vier PCI-Express x16 sloten bestemd voor videokaarten kunnen door middel van vier dipswitches uitgeschakeld worden. Ceasefire is de toepasselijk naam die MSI er voor heeft bedacht.
Ten slotte het BIOS: MSI heeft haar nieuwe, grafische ClickBIOS II EFI-schil op de Big Bang Xpower II geïmplementeerd. Qua intstellingmogelijkheden geen gebrek. Voor overklokkers zijn er twee leuke features bijgekomen: als je een USB-stick in je PC steekt kun je met F12 screenshots van het BIOS maken (handig om je instellingen op fora te tonen!) en uniek is dat je je overklokprofielen kunt exporteren naar bestanden op een USB-stick, zodat je dergelijke profielen kunt uitwisselen met andere gebruikers van Xpower 2 borden.
16 besproken producten
Vergelijk | Product | Prijs | |
---|---|---|---|
![]() |
ASRock X79 Extreme4-M
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
ASRock X79 Extreme9
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
Asus P9X79 Deluxe
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
Asus P9X79 Pro
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
Asus P9X79 WS
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() ![]() |
Asus Rampage IV Extreme/BF3
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
Asus Rampage IV Formula/BF3
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
Asus Rampage IV Gene
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
Asus Sabertooth X79
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
Foxconn Quantumian 1
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
Gigabyte G1.Assassin 2
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() ![]() |
Gigabyte X79-UD3
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
Gigabyte X79-UD5
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
Intel DX79SI
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
MSI Big Bang XPower II
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
MSI X79A-GD65 (8D)
|
Niet verkrijgbaar |