Testresultaten energieverbruik
Het stroomverbruik van monitoren is de laatste jaren sterk verbeterd. Verbruikte een 27-inch scherm uit 2008 nog ruim 80 watt, anno 2013 meten we een verbruik dat ruimschoots de helft lager ligt. Hoe kleine de beelddiagonaal, des te lager het verbruik. Omdat TFT-beeldschermen feitelijk altijd verlicht zijn, verschilt het stroomverbruik tussen een volledig wit en een volledig zwart beeld niet heel veel. Dynamische verlichting kan van invloed zijn, maar werkt meestal dermate slecht dat we het niet zouden adviseren.
Wel van belang om te weten is dat IPS- en VA-monitoren meer stroom verbruiken bij het weergeven van wit beeld, maar dat de tot dusver meest gebruikte TN-techniek juist bij zwart beeld het meeste verbruikt. Daarnaast is het van belang dat de EU voorschrijft dat monitoren (en veel andere elektrische apparatuur) die vanaf 1 januari 2013 in de markt belanden niet meer dan 0,5 watt in stand-by mogen verbruiken, waar dat in 2012 nog 1 watt was.
Monitoren met 120/144Hz refresh verbruiken beduidend meer dan 60Hz exemplaren, maar het verbruik van de G2460PG is zelfs dan nog aan de hoge kant - alleen twee 27-inch modellen zijn nog minder zuinig. Vermoedelijk heeft dit te maken met de gebruikte FPGA scaler, een feitelijk onnodig grote en complexe chip. In stand-by en uit voldoet het scherm keurig aan de normen.
1 besproken product
Vergelijk | Product | Prijs | |
---|---|---|---|
![]() |
AOC G2460PG
|
Niet verkrijgbaar |