2K Games: Battleborn
Uitgever 2K Games legt begin 2016 een nieuwe IP in de winkel: Battleborn. In een grote witte stand konden geïnteresseerde gamers dit weekend alvast een voorproefje nemen op deze ‘Hero Shooter’ van ontwikkelaar Gearbox Software. En die kans konden we natuurlijk niet laten schieten.
Bij binnenkomst van de stand kregen we eerst een uitleg te zien. In de video wordt uitgelegd dat het heelal bijna vergaan is: alle sterren zijn uitgedoofd, op één ster na. Er zijn nog 25 Heroes die het einde van het einde kunnen voorkomen, en jij mag één van deze personages spelen. Het verhaal wordt humoristisch neergezet, zoals we dat gewend zijn van Gearbox Software. Spelers van Borderlands zullen de manier van vertellen samen met de grafische stijl van de beelden goed herkennen.
Maar hoe speelt het dan? Het genre van Battleborn is enigszins lastig uit te leggen. Als eerste doet de game je denken aan een first-person shooter, maar qua werking toont de game ook gelijkenissen met MOBA-titels. Ten slotte is er een uitgebreid RPG-achtig levelsysteem aanwezig. Battleborn valt redelijk goed samen te vatten als een combinatie van verschillende typen games. En laten we dan maar gelijk verklappen dat deze mix goed geslaagd is.
Na de video mochten we in een team van vijf personen de game spelen, wat begon bij het kiezen van één van de 25 Heroes. Ieder character heeft zijn eigen abilities, wapens en speciale aanvallen. Ondergetekende koos voor een grote en krachtige Hero, maar daar tegenover stond dat hij bijzonder traag was. Iedere speler zal een eigen voorkeur hebben, en gelukkig is er veel om uit te kiezen.
Op deze plaats stond content van een externe website, deze is verwijderd om ongewenste tracking-mogelijkheden te voorkomen.
Met het team van vijf begonnen we vervolgens in co-op de campaign door te lopen. Je loopt dan met vijf verschillende heroes door de spelwereld heen, en komt onderweg verscheidene computergestuurde vijanden tegen. Iedere vijand is weer anders, en bij sterkere vijanden kan een goede samenwerking essentieel zijn. Voor iedere hit krijg je punten, evenals iedere kill. Naar verloop van tijd zal je in levels stijgen, waarna je telkens uit twee upgrades mag kiezen. Aan het einde van een potje vervalt zo’n upgrade echter weer, waardoor je dus ook ieder potje telkens nieuwe keuzes kan maken, afhankelijk van wat je nodig hebt in het level.
Het level wat we speelden was vrij chaotisch (dat is overigens positief) en er waren genoeg vijanden om te bevechten, waarbij het allerbelangrijkste is dat je er plezier in hebt. En daar slaagde Battleborn tijdens de demo zeker in: het is leuk om samenwerkend met je team de grote zwermen vijanden neer te schieten. De ‘eindbazen’ bieden de nodige uitdaging, waarbij samenwerking extra belangrijk is.
De demo die we speelden, omvatte enkel één level van de campaign, die we speelden in co-op met een team van vijf personen. De campaign valt ook alleen te doorlopen, en daarnaast is er ook een multiplayer modus aanwezig.
Zijn we dan alleen maar positief over Battleborn? Niet helemaal: er moet gezegd worden dat de bèta-versie van de game niet lekker draaide op de beursvloer. Grafisch zag de game er goed uit, maar de framerate dook regelmatig onder de 30 fps. We vermoeden dat het aan de gebruikte hardware ligt, al weten we niet welke specificaties de demosystemen hadden. We hopen in ieder geval dat de game op release gewoon op een vloeiende 60 fps te spelen is.
Battleborn ligt 9 februari 2016 in de winkels.
22 besproken producten
Vergelijk | Product | Prijs | |
---|---|---|---|
![]() ![]() |
Asus GeForce GTX 980 Matrix Platinum 4GB
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
Asus GL552VW-CN104T
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
Asus GL552VW-CN108T
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
Asus Maximus VIII Extreme
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
Asus Strix Raid DLX
|
€ 172,955 winkels |
|
![]() |
Asus Strix Raid Pro
|
€ 134,903 winkels |
|
![]() |
Asus Strix Soar
|
€ 89,004 winkels |
|
![]() |
Battleborn (PC)
|
€ 7,991 winkel |
|
![]() |
Cooler Master MasterCase 5
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
Cooler Master MasterCase Pro 5
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
Intel Core i7 6700K Boxed
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
In Win 805C Red
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
MSI GeForce GTX 980 Ti Lightning 6GB
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
MSI GS40 6QE-012NL
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
MSI GS60 6QE-013NL
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
MSI GS60 6QE-029NL
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() ![]() |
MSI GT80 2QE-030NL
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
MSI Z170A XPower Gaming Titanium
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
Rise of the Tomb Raider (Xbox 360)
|
€ 43,002 winkels |
|
![]() |
Rise of the Tomb Raider (Xbox One)
|
€ 119,151 winkel |
|
![]() |
SteelSeries Apex M800 Black
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
Tom Clancy's The Division (PC)
|
Niet verkrijgbaar |