Filmen met de DJI Osmo
De Osmo camera beschikt over een ingebouwde microSD kaartlezer die onderdeel is van de videokop. Zowel foto's als videobeelden worden direct op de micoSD kaart opgenomen, de smartphone is hier dus niet voor nodig. De telefoon wordt wel gebruikt om een live preview te geven van de videobeelden, en om instellingen van de camera aan te passen.
De smartphone maakt via wifi verbinding met de Osmo. Na het installeren van de DJI Go App maak je verbinding met het wifi-netwerk van de Osmo en log je in op de camera. Het aanmaken van een DJI-account is helaas verplicht, terwijl dit technisch gezien natuurlijk niet noodzakelijk is om de camera te besturen. Eenmaal ingelogd krijg je gelijk een preview te zien van het live camerabeeld.
Filmen met de Osmo is heel eenvoudig. De camera beweegt standaard langzaam met bewegingen van de gebruiker mee en filtert op deze manier onbedoelde trillingen van de hand geheel weg. Richt je het handvat omhoog, omlaag, naar links of naar rechts, dan volgt de videokop deze bewegingen dus wel. Hoe snel dat moet gebeuren kan je in de app instellen. Er zijn presets voor slow, medium en fast, waarbij slow de meest vloeiende bewegingen oplevert maar maar de videokop snelle bewegingen van de hand niet volgt, en fast ervoor zorgt dat er minder stabilisatie wordt toegepast, maar je wel dynamische shots kunt maken waarbij de videokop snel moet kunnen bewegen. Naast deze standaard presets zijn er ook twee instellingen waar je als gebruiker precies kunt bepalen hoe snel de videokop op pan en tilt bewegingen moet reageren, hoe snel de kop maximaal mag bewegen en hoeveel 'smoothing' er wordt toegepast.
Buiten deze standaardmodus is het ook mogelijk om de videokop vast in één richting te laten kijken. Dit doe je door de trigger in te knijpen en vast te houden. Op dat moment wordt de videokop gelockt en blijft deze dezelfde kant op kijken, wat je ook doet met het handvat.
Het gebruiksgemak van de Osmo is prima, op één punt na. Helaas blijkt de wifi-verbinding tussen de camera en de telefoon ook wat nadelen te hebben. Wanneer je op een locatie bent waar jouw telefoon automatisch via wifi verbinding maakt met een normaal wifi-netwerk, zal je namelijk steeds bij het opstarten van de camera handmatig verbinding moeten maken met het wifi-netwerk van de Osmo. Zet je de camera even uit, dan valt het wifi-netwerk van de camera weg en zal je telefoon weer verbinding maken met het normale wifi-netwerk. Wil je vervolgens weer filmen, dan moet je weer handmatig verbinden met het netwerk van de camera. Erg vervelend. Wij hebben ook het idee dat de wifi-verbinding - samen met de motoren van de videokop - nogal een wissel trekken op de accuwerktijd. De accu is namelijk binnen een een minuut of vijftig leeg als je de camera aan laat staan, en dat is naar onze smaak wat kort.
1 besproken product
Vergelijk | Product | Prijs | |
---|---|---|---|
![]() |
DJI Osmo Gimbal & Camera X3
|
Niet verkrijgbaar |