[Pro] BenQ SW2700PT vs Dell UltraSharp UP2716D review: voor fotografen

14 reacties
2 besproken producten
Inhoudsopgave
  1. 1. Inleiding
  2. 2. BenQ SW2700PT
  3. 3. Dell UltraSharp UP2716D
  4. 4. Testmethodiek
  5. 5. Testresultaten helderheid en contrast
  6. 6. Testresultaten helderheid onder kijkhoek
  7. 7. Testresultaten kleurtemperatuur en kleurechtheid
  8. 8. Testresultaten reactietijd en input lag
  9. 9. Testresultaten energieverbruik
  10. 10. Foto's
  11. 11. Specificaties
  12. 12. Conclusie
  13. 2 besproken producten
  14. 14 reacties

Specificaties

Algemeen
 
MerkBenQDell
ProductnaamSW2700PTUltraSharp UP2716D
Productcode9H.LDKLB.QBE210-AGTR
DetailsProductinfoProductinfo
Paneeleigenschappen
Scherm formaat27 inch27 inch
Resolutie2560x14402560x1440
Pixeldichtheid109 ppi109 ppi
PaneeltechniekIPS / PLS / AHVAIPS / PLS / AHVA
Gebogen scherm
Maker TFT-panelLG Display
BacklightRB-LEDGB-r LED
Beeldverhouding16:916:9
Pixelgrootte0.233 mm0.233 mm
Ondersteuning voor 3D
Touchscreen
Overdrive optie aanwezig
120 Hz
144 Hz
AMD FreeSync
Nvidia G-Sync
Maximale verversingsfrequentie60 Hz60 Hz
Aansluitingen & functionaliteit
D-Sub (VGA) ingang
HDCP compatible
DVI ingang
HDMI
Aantal HDMI ingangen12
Hoogst ondersteunde HDMI-versie1.41.4
MHL
DisplayPort
Mini-DisplayPort ingang
Aantal DisplayPort ingangen12
DisplayPort uitgang
Thunderbolt
USB Type-C
Picture-in-Picture on-screen
Picture-by-Picture on-screen
3,5mm jack audio uit
3,5mm jack audio in
Geïntegreerde USB HUB
USB versie3.03.0
Geïntegreerde luidsprekers
Geïntegreerde webcam
Geheugenkaartlezer
Geïntegreerde TV-tuner
Fysieke eigenschappen
Afmeting - Breedte65.5 cm61.1 cm
Afmeting - Hoogte44.5 cm41.3 cm
Afmeting - Diepte23.8 cm20 cm
In hoogte verstelbaar
Minimum hoogte bovenrand44.1 cm41.3 cm
Maximum hoogte bovenrand57.4 cm54.6 cm
Maximaal in hoogte verstelbaar13.3 cm13.3 cm
Portretmodus
BeugelbevestigingVesa 100mmVesa 100mm
Gewicht9.24 kg7.11 kg
KleurZwartZwart/Zilver
Eigenschappen fabrikantopgave
Aantal kleuren1070 mln1070 mln
AdobeRGB
AdobeRGB dekking99 %100 %
Reactietijd5 ms6 ms
Helderheid350 cd/m²300 cd/m²
Contrastratio1000 : 11000 : 1
Maximale horizontale kijkhoek178 °178 °
Maximale verticale kijkhoek178 °178 °
Flikker reductie
Stroomverbruik (actief)36.7 W45 W
Stroomverbruik (in standby)0.5 W0.3 W
Garantie
Garantie termijn3 jaar3 jaar
Meegeleverde accessoires
Afstandsbediening
Digitale videokabel meegeleverd
Testresultaten
Native kleurtemperatuur6249 K6922 K
Afwijking van ideale kleurtemperatuur251 K422 K
Helderheid (max.)310 cd/m²216.2 cd/m²
Helderheid (min.)0.30 cd/m²0.30 cd/m²
Helderheid onder 45° kijkhoek (horizontaal)52 %55 %
Helderheid onder 45° kijkhoek (verticaal - boven)28 %26 %
Helderheid onder 45° kijkhoek (verticaal - onder)29 %29 %
Helderheid uniformiteit88 %95 %
Contrast (max.)1023 : 1732 : 1
Contrast (transverse)938 : 1710 : 1
Contrast (checkerboard)381 : 1304 : 1
Grayscale Gamma2.232.2
Afwijking van ideale greyscale gamma0.030
Greyscale tracking3.1 mΔuv3.3 mΔuv
Reactietijden en inputlag
Overdrive standaard aan
Reactietijd (0%-100%)7.5 ms5.6 ms
Reactietijd (100%-0%)5.4 ms6.5 ms
Reactietijd (0%-100%-0%)12.9 ms12.1 ms
Reactietijd (20%-80%)10.5 ms8.5 ms
Reactietijd (80%-20%)7.8 ms8.1 ms
Reactietijd (20%-80%-20%)18.3 ms16.6 ms
Reactietijd OD max (0%-100%)4.9 ms5.6 ms
Reactietijd OD max (100%-0%)5.3 ms6.4 ms
Reactietijd OD max (0%-100%-0%)10.2 ms12 ms
Reactietijd OD max (20%-80%)5.5 ms5.1 ms
Reactietijd OD max (80%-20%)5.4 ms5.3 ms
Reactietijd OD max (20%-80%-20%)10.9 ms10.4 ms
Overshoot OD max18 %21 %
Undershoot OD max4 %6 %
Reactietijd OD opt. (0%-100%)7.5 ms5.6 ms
Reactietijd OD opt. (100%-0%)5.4 ms6.5 ms
Reactietijd OD opt. (0%-100%-0%)12.9 ms12.1 ms
Reactietijd OD opt. (20%-80%)10.5 ms8.5 ms
Reactietijd OD opt. (80%-20%)7.8 ms8.1 ms
Reactietijd OD opt. (20%-80%-20%)18.3 ms16.6 ms
Overshoot OD opt.3 %4 %
Undershoot OD opt.2 %2 %
Naam stand OD opt.OffNormal
Input lag t.o.v. CRT0 ms0 ms
Input lag laag (boven)1.7 ms2.3 ms
Input lag gemiddeld (midden)9.39.8
Input lag hoog (onder)16.9 ms17.2 ms
Beeldopbouwtijd15.2 ms14.9 ms
Energieverbruik
Energieverbruik 150 cd/m² (wit)28.8 W30 W
Energieverbruik 150 cd/m² (zwart)26 W26.1 W
Energieverbruik helderheid maximaal (wit)44.5 W53.3 W
Energieverbruik helderheid maximaal (zwart)41.5 W49.2 W
Energieverbruik (standby)0.3 W0.3 W
Energieverbruik (uit)0.2 W0.3 W
sRGB Testresultaten CalMAN i.c.m. X-Rite i1 Display Pro
Kleurtemperatuur6538 K7134 K
Helderheid wit287.58 cd/m²294.17 cd/m²
Helderheid zwart0.28 cd/m²0.29 cd/m²
Contrast1027.1 : 11014.4 : 1
Gamma 10%2.161.94
Gamma 20%2.232.11
Gamma 30%2.252.15
Gamma 40%2.262.18
Gamma 50%2.272.2
Gamma 60%2.282.22
Gamma 70%2.292.23
Gamma 80%2.32.2
Gamma 90%2.342.17
Gamma2.262.16
Gamma (afwijking van 2,2)0.060.04
Gemiddelde grijsafwijking (Delta E 1994)3.15.1
Kleurafwijking rood (Delta E 1994)1.251.34
Kleurafwijking groen (Delta E 1994)1.062.75
Kleurafwijking blauw (Delta E 1994)0.420.41
Kleurafwijking cyaan (Delta E 1994)2.132.02
Kleurafwijking magenta (Delta E 1994)0.570.75
Kleurafwijking geel (Delta E 1994)1.323.79
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 1994)1.11.8
Kleurafwijking rood (Delta E 2000)1.491.44
Kleurafwijking groen (Delta E 2000)1.022.27
Kleurafwijking blauw (Delta E 2000)0.410.37
Kleurafwijking cyaan (Delta E 2000)2.11.94
Kleurafwijking magenta (Delta E 2000)0.570.68
Kleurafwijking geel (Delta E 2000)1.354.22
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 2000)1.21.8
Gemiddelde grijsafwijking (Delta E 2000)3.776.08
AdobeRGB Testresultaten CalMAN i.c.m. X-Rite i1 Display
Kleurtemperatuur6491 K6978 K
Helderheid wit315.95 cd/m²289.29 cd/m²
Helderheid zwart0.3 cd/m²0.29 cd/m²
Contrast1053.2 : 1997.6 : 1
Gamma 10%2.182.12
Gamma 20%2.242.19
Gamma 30%2.262.19
Gamma 40%2.262.18
Gamma 50%2.282.18
Gamma 60%2.282.19
Gamma 70%2.32.19
Gamma 80%2.322.15
Gamma 90%2.362.11
Gamma2.282.17
Gamma (afwijking van 2,2)0.080.03
Kleurafwijking rood (Delta E 1994)1.71.03
Kleurafwijking groen (Delta E 1994)1.141.95
Kleurafwijking blauw (Delta E 1994)0.50.36
Kleurafwijking cyaan (Delta E 1994)2.131.67
Kleurafwijking magenta (Delta E 1994)0.680.85
Kleurafwijking geel (Delta E 1994)1.122.91
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 1994)1.21.5
Gemiddelde grijsafwijking (Delta E 1994)3.63.9
Kleurafwijking rood (Delta E 2000)2.031.16
Kleurafwijking groen (Delta E 2000)11.63
Kleurafwijking blauw (Delta E 2000)0.510.47
Kleurafwijking cyaan (Delta E 2000)2.11.64
Kleurafwijking magenta (Delta E 2000)0.680.76
Kleurafwijking geel (Delta E 2000)1.133.3
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 2000)1.21.5
Gemiddelde grijsafwijking (Delta E 2000)4.45.1
Standaardweergave helderheid en contrast
Standaardweergave profielinstelling monitorStandardStandard
Helderheid minimaal wit10.93 cd/m²23.75 cd/m²
Helderheid maximaal wit348 cd/m²218.1 cd/m²
Helderheid maximaal zwart0.34 cd/m²0.26 cd/m²
Contrast maximale helderheid1023.5 : 1838.8 : 1
Contrast transverse 150 cd/m²1079 : 1841 : 1
Contrast checkerboard 150 cd/m²989 : 1905 : 1
Fullscreen helderheid wit 150 cd/m²151.51 cd/m²151.89 cd/m²
Fullscreen helderheid zwart 150 cd/m²0.15 cd/m²0.18 cd/m²
Contrast full screen 150 cd/m²1010.1 : 1843.8 : 1
Uniformiteit
Laagste t.o.v. hoogste wit88 %97 %
Gemiddelde t.o.v. hoogste wit94 %98 %
Laagste helderheid wit132.84 cd/m²149.65 cd/m²
Hoogste helderheid wit151.54 cd/m²154.29 cd/m²
Laagste t.o.v. hoogste zwart60 %84 %
Gemiddelde t.o.v. hoogste zwart70 %90 %
Laagste helderheid zwart0.12 cd/m²0.16 cd/m²
Hoogste helderheid zwart0.21 cd/m²0.19 cd/m²
Kijkhoeken
45° links rest. helderheid42 %46 %
45° links gem. kleurafwijking ΔE 200015.214.5
45° links SD kleurafwijking ΔE 20003.73.9
45° rechts rest. helderheid47 %44 %
45° rechts gem. kleurafwijking ΔE 200014.115.2
45° rechts SD kleurafwijking ΔE 20003.24.1
45° boven rest. helderheid28 %24 %
45° boven gem. kleurafwijking ΔE 200025.427.5
45° boven SD kleurafwijking ΔE 20006.27.8
45° onder rest. helderheid28 %23 %
45° onder gem. kleurafwijking ΔE 200025.827.7
45° onder SD kleurafwijking ΔE 20006.37.8
Standaardmodus kleurweergave
Helderheid wit 150 cd/m²151.03 cd/m²151.46 cd/m²
Helderheid zwart 150 cd/m²0.14 cd/m²0.18 cd/m²
Kleurtemperatuur wit6058 K6108 K
Afwijking van ideale kleurtemperatuur442 K392 K
Contrast 150 cd/m² (standaardmodus)1079 : 1841 : 1
Dekking standaard gamut98.6 %98.4 %
Kleurafwijking wit ΔE 20003.624.51
Kleurafwijking grijs 80 ΔE 20003.154.23
Kleurafwijking grijs 65 ΔE 20002.913.98
Kleurafwijking grijs 50 ΔE 20002.733.66
Kleurafwijking grijs 35 ΔE 20002.63.29
Kleurafwijking zwart ΔE 20000.831.43
Kleurafwijking huid donker ΔE 20001.371.06
Kleurafwijking huid licht ΔE 20001.71.94
Kleurafwijking hemelsblauw ΔE 20001.82.96
Kleurafwijking bladgroen ΔE 20001.891.35
Kleurafwijking bloemblauw ΔE 20001.761.81
Kleurafwijking blauwgroen ΔE 20001.843.29
Kleurafwijking oranje ΔE 20001.042.17
Kleurafwijking paars blauw ΔE 20001.421.57
Kleurafwijking middenrood ΔE 20001.692.82
Kleurafwijking paars ΔE 20001.411.49
Kleurafwijking geelgroen ΔE 20001.861.17
Kleurafwijking oranjegeel ΔE 20001.221.38
Kleurafwijking blauw ΔE 20001.221.38
Kleurafwijking groen ΔE 20001.931.36
Kleurafwijking rood ΔE 20001.693.36
Kleurafwijking geel ΔE 20001.721.14
Kleurafwijking magenta ΔE 20001.452.87
Kleurafwijking cyaan ΔE 20001.783.42
Kleurafwijking 100% Rood ΔE 20001.984.75
Kleurafwijking 100% Groen ΔE 20000.712.17
Kleurafwijking 100% Blauw ΔE 20000.574.14
Kleurafwijking 100% Cyaan ΔE 200014.4
Kleurafwijking 100% Magenta ΔE 20001.114.9
Kleurafwijking 100% Geel ΔE 20001.641.4
SD color checker afwijking ΔE 20000.691.24
Gem. color checker afwijking ΔE 20001.722.65
SD kleurafwijking ΔE 20000.381.2
Gem. kleurafwijking ΔE 20001.492.43
Gamma 0%1.010.97
Gamma 10%2.162.14
Gamma 20%2.232.19
Gamma 30%2.262.22
Gamma 40%2.282.22
Gamma 50%2.292.24
Gamma 60%2.302.26
Gamma 70%2.322.26
Gamma 80%2.352.29
Gamma 90%2.392.40
Gamma 100%2.22.2
SD gamma0.280.28
Gemiddeld gamma2.222.17
Gamma (afwijking van 2,2)0.020.03
Grijsafwijking 0% ΔE 20000.821.42
Grijsafwijking 10% ΔE 20001.760.66
Grijsafwijking 20% ΔE 20001.370.99
Grijsafwijking 30% ΔE 20001.932.03
Grijsafwijking 40% ΔE 20002.322.49
Grijsafwijking 50% ΔE 20002.573.12
Grijsafwijking 60% ΔE 20002.663.41
Grijsafwijking 70% ΔE 20002.823.81
Grijsafwijking 80% ΔE 20003.004.20
Grijsafwijking 90% ΔE 20003.264.53
Grijsafwijking 100% ΔE 20003.864.92
SD grijsafwijking ΔE 20000.791.38
Gem. grijsafwijking ΔE 20002.372.85
sRGB kleurweergave X-Rite i1 Display Pro & Basic Pro 2
Helderheid wit 150 cd/m²151.11 cd/m²152.10 cd/m²
Helderheid zwart 150 cd/m²0.15 cd/m²0.13 cd/m²
Kleurtemperatuur wit6108 K6100 K
Afwijking van ideale kleurtemperatuur392 K400 K
Contrast 150 cd/m² (sRGB modus)1007 : 11170 : 1
Dekking gamut97.6 %96.5 %
Kleurafwijking wit ΔE 20003.393.39
Kleurafwijking grijs 80 ΔE 20002.913.21
Kleurafwijking grijs 65 ΔE 20002.743
Kleurafwijking grijs 50 ΔE 20002.572.94
Kleurafwijking grijs 35 ΔE 20002.312.62
Kleurafwijking zwart ΔE 20000.971.19
Kleurafwijking huid donker ΔE 20001.810.95
Kleurafwijking huid licht ΔE 20001.471.3
Kleurafwijking hemelsblauw ΔE 20001.321.58
Kleurafwijking bladgroen ΔE 20002.020.8
Kleurafwijking bloemblauw ΔE 20001.341.91
Kleurafwijking blauwgroen ΔE 20001.41.77
Kleurafwijking oranje ΔE 20001.220.94
Kleurafwijking paars blauw ΔE 20001.281.99
Kleurafwijking middenrood ΔE 20001.51.31
Kleurafwijking paars ΔE 20001.441.12
Kleurafwijking geelgroen ΔE 20001.920.82
Kleurafwijking oranjegeel ΔE 20001.170.54
Kleurafwijking blauw ΔE 20001.51.95
Kleurafwijking groen ΔE 20001.710.99
Kleurafwijking rood ΔE 20001.931.01
Kleurafwijking geel ΔE 20001.570.84
Kleurafwijking magenta ΔE 20001.091.1
Kleurafwijking cyaan ΔE 20001.241.61
Kleurafwijking 100% Rood ΔE 20001.821.07
Kleurafwijking 100% Groen ΔE 20001.160.72
Kleurafwijking 100% Blauw ΔE 20000.423.15
Kleurafwijking 100% Cyaan ΔE 20001.171.34
Kleurafwijking 100% Magenta ΔE 20000.590.88
Kleurafwijking 100% Geel ΔE 20001.730.54
SD kleurafwijking ΔE 20000.640.85
Gem. kleurafwijking ΔE 20001.621.55
Gamma 0%1.371.37
Gamma 10%2.151.94
Gamma 20%2.232.13
Gamma 30%2.262.18
Gamma 40%2.282.23
Gamma 50%2.292.27
Gamma 60%2.302.29
Gamma 70%2.312.32
Gamma 80%2.342.35
Gamma 90%2.382.35
Gamma 100%2.272.27
SD gamma0.210.23
Gemiddeld gamma2.232.18
Gamma (afwijking van 2,2)0.030.02
Grijsafwijking 0% ΔE 20000.971.19
Grijsafwijking 10% ΔE 20001.681.11
Grijsafwijking 20% ΔE 20001.941.35
Grijsafwijking 30% ΔE 20002.271.59
Grijsafwijking 40% ΔE 20002.151.95
Grijsafwijking 50% ΔE 20002.192.37
Grijsafwijking 60% ΔE 20002.402.60
Grijsafwijking 70% ΔE 20002.592.91
Grijsafwijking 80% ΔE 20002.812.91
Grijsafwijking 90% ΔE 20002.943.33
Grijsafwijking 100% ΔE 20003.443.57
SD grijsafwijking ΔE 20000.550.85
Gem. grijsafwijking ΔE 20002.312.26
AdobeRGB X-Rite i1 Display Pro & Basic Pro 2
Helderheid wit 150 cd/m²151 cd/m²150.26 cd/m²
Helderheid zwart 150 cd/m²0.15 cd/m²0.13 cd/m²
Kleurtemperatuur wit6124 K5989 K
Afwijking van ideale kleurtemperatuur376 K511 K
Contrast 150 cd/m² (AdobeRGB modus)1007 : 11156 : 1
Dekking gamut91.7 %96.8 %
Kleurafwijking wit ΔE 20003.294.79
Kleurafwijking grijs 80 ΔE 20002.844.41
Kleurafwijking grijs 65 ΔE 20002.64.13
Kleurafwijking grijs 50 ΔE 20002.423.89
Kleurafwijking grijs 35 ΔE 20002.243.46
Kleurafwijking zwart ΔE 20003.621.12
Kleurafwijking huid donker ΔE 20001.440.9
Kleurafwijking huid licht ΔE 20001.31.64
Kleurafwijking hemelsblauw ΔE 20001.92.02
Kleurafwijking bladgroen ΔE 20001.811.21
Kleurafwijking bloemblauw ΔE 20001.732.34
Kleurafwijking blauwgroen ΔE 20001.722.08
Kleurafwijking oranje ΔE 20001.121.45
Kleurafwijking paars blauw ΔE 20001.922.2
Kleurafwijking middenrood ΔE 20001.641.46
Kleurafwijking paars ΔE 20002.771.29
Kleurafwijking geelgroen ΔE 20001.491.47
Kleurafwijking oranjegeel ΔE 20001.141.13
Kleurafwijking blauw ΔE 20002.772.12
Kleurafwijking groen ΔE 20001.881.32
Kleurafwijking rood ΔE 20001.891.43
Kleurafwijking geel ΔE 20001.381.46
Kleurafwijking magenta ΔE 20001.711.25
Kleurafwijking cyaan ΔE 20001.911.72
Kleurafwijking 100% Rood ΔE 20000.723.16
Kleurafwijking 100% Groen ΔE 20000.911.37
Kleurafwijking 100% Blauw ΔE 20002.093.73
Kleurafwijking 100% Cyaan ΔE 20000.941.28
Kleurafwijking 100% Magenta ΔE 20001.171
Kleurafwijking 100% Geel ΔE 20001.381.52
SD kleurafwijking ΔE 20000.71.11
Gem. kleurafwijking ΔE 20001.862.08
Gamma 0%0.661.03
Gamma 10%1.792.15
Gamma 20%2.052.21
Gamma 30%2.152.21
Gamma 40%2.202.23
Gamma 50%2.232.25
Gamma 60%2.252.25
Gamma 70%2.272.27
Gamma 80%2.302.28
Gamma 90%2.342.28
Gamma 100%2.182.20
SD gamma0.380.26
Gemiddeld gamma2.092.18
Gamma (afwijking van 2,2)0.110.02
Grijsafwijking 0% ΔE 20003.601.12
Grijsafwijking 10% ΔE 20003.711.20
Grijsafwijking 20% ΔE 20002.161.41
Grijsafwijking 30% ΔE 20001.501.94
Grijsafwijking 40% ΔE 20001.832.55
Grijsafwijking 50% ΔE 20002.113.04
Grijsafwijking 60% ΔE 20002.203.37
Grijsafwijking 70% ΔE 20002.393.78
Grijsafwijking 80% ΔE 20002.604.05
Grijsafwijking 90% ΔE 20002.854.41
Grijsafwijking 100% ΔE 20003.314.85
SD grijsafwijking ΔE 20000.681.22
Gem. grijsafwijking ΔE 20002.522.9


2 besproken producten

Vergelijk alle producten

Vergelijk   Product Prijs
Excellent BenQ SW2700PT

BenQ SW2700PT

  • 27 inch
  • 2560x1440
  • 109 ppi
  • IPS / PLS / AHVA
  • 60 Hz
  • HDMI
  • DisplayPort
  • AdobeRGB
  • 5 ms
  • 350 cd/m²
  • 1000 : 1
Niet verkrijgbaar
Excellent Dell UltraSharp UP2716D

Dell UltraSharp UP2716D

  • 27 inch
  • 2560x1440
  • 109 ppi
  • IPS / PLS / AHVA
  • 60 Hz
  • HDMI
  • DisplayPort
  • AdobeRGB
  • 6 ms
  • 300 cd/m²
  • 1000 : 1

563,95 €

2 winkels
0
*