AOC 90-serie review: zakelijk én leuk voor thuis

19 reacties
3 besproken producten
Inhoudsopgave
  1. 1. Inleiding
  2. 2. AOC I2490PXQU, I2790PQU, Q2790PQU
  3. 3. Testmethode
  4. 4. Helderheid en contrast
  5. 5. Uniformiteit
  6. 6. Kleurweergave
  7. 7. Kijkhoeken
  8. 8. Gaming: responstijd en inputlag
  9. 9. Energieverbruik
  10. 10. Specificaties en testresultaten
  11. 11. Afbeeldingen
  12. 12. Concurrenten en alternatieven: strijd met Iiyama
  13. 13. Conclusie
  14. 3 besproken producten
  15. 19 reacties

Specificaties en testresultaten

Op deze pagina vind je volledige specificaties en testresultaten van de AOC I2490PXQU, I2790PQU en Q2790PQU.

Algemeen
 
MerkAOCAOCAOC
ProductnaamI2490PXQUI2790PQUQ2790PQU
ProductcodeI2490PXQU/BTI2790PQU/BTQ2790PQU/BT
DetailsProductinfoProductinfoProductinfo
Paneeleigenschappen
Scherm formaat23.8 inch27 inch27 inch
Resolutie1920x10801920x10802560x1440
Pixeldichtheid93 ppi82 ppi109 ppi
PaneeltechniekIPS / PLS / AHVAIPS / PLS / AHVAIPS / PLS / AHVA
Gebogen scherm
BacklightLEDLEDLED
Beeldverhouding16:916:916:9
Pixelgrootte0.274 mm0.311 mm0.233 mm
Ondersteuning voor 3D
Touchscreen
Overdrive optie aanwezig
120 Hz
144 Hz
AMD FreeSync
Nvidia G-Sync
Maximale verversingsfrequentie60 Hz60 Hz60 Hz
HDR
HDR10
HDR10+
Dolby Vision
HLG
Aansluitingen & functionaliteit
D-Sub (VGA) ingang
HDCP compatible
DVI ingang
HDMI
Aantal HDMI ingangen112
Hoogst ondersteunde HDMI-versie1.41.41.4
MHL
DisplayPort
Mini-DisplayPort ingang
Aantal DisplayPort ingangen111
DisplayPort uitgang
Thunderbolt
USB Type-C
Picture-in-Picture on-screen
Picture-by-Picture on-screen
3,5mm jack audio uit
3,5mm jack audio in
Geïntegreerde USB HUB
USB versie3.03.03.0
Geïntegreerde luidsprekers
Geïntegreerde webcam
Geheugenkaartlezer
Geïntegreerde TV-tuner
Fysieke eigenschappen
Afmeting - Breedte53.9 cm61.1 cm61.4 cm
Afmeting - Hoogte37.1 cm40.2 cm40.4 cm
Afmeting - Diepte19.9 cm19.9 cm19.9 cm
In hoogte verstelbaar
Minimum hoogte bovenrand37.1 cm40.2 cm40.2 cm
Maximum hoogte bovenrand50.1 cm53.4 cm53.4 cm
Maximaal in hoogte verstelbaar13 cm13.2 cm13.2 cm
Portretmodus
BeugelbevestigingVesa 100mmVesa 100mmVesa 100mm
Gewicht4.8 kg5.7 kg6.2 kg
KleurZilverZilverZilver
Eigenschappen fabrikantopgave
Aantal kleuren16.7 mln16.7 mln16.7 mln
AdobeRGB
Reactietijd4 ms4 ms4 ms
Helderheid250 cd/m²250 cd/m²350 cd/m²
Contrastratio1000 : 11000 : 11000 : 1
Maximale horizontale kijkhoek178 °178 °178 °
Maximale verticale kijkhoek178 °178 °178 °
Flikker reductie
Stroomverbruik (actief)19 W22 W40 W
Stroomverbruik (in standby)0.5 W0.5 W0.5 W
Garantie
Garantie termijn3 jaar3 jaar3 jaar
Meegeleverde accessoires
Afstandsbediening
Digitale videokabel meegeleverd
Reactietijden en inputlag
Overdrive standaard aan
Reactietijd (0%-100%)9 ms8.9 ms7 ms
Reactietijd (100%-0%)8.6 ms8.7 ms6.6 ms
Reactietijd (0%-100%-0%)17.6 ms17.6 ms13.6 ms
Reactietijd (20%-80%)15.9 ms15 ms11.8 ms
Reactietijd (80%-20%)11.3 ms11.9 ms9.6 ms
Reactietijd (20%-80%-20%)27.2 ms26.9 ms21.4 ms
Reactietijd OD max (0%-100%)8.8 ms8.7 ms6.7 ms
Reactietijd OD max (100%-0%)8.4 ms8.5 ms6.5 ms
Reactietijd OD max (0%-100%-0%)17.2 ms17.2 ms13.2 ms
Reactietijd OD max (20%-80%)4.3 ms4.5 ms5.2 ms
Reactietijd OD max (80%-20%)7.8 ms8.1 ms6.8 ms
Reactietijd OD max (20%-80%-20%)12.1 ms12.6 ms12 ms
Overshoot OD max38.4 %29 %21 %
Undershoot OD max3.7 %3 %3 %
Reactietijd OD opt. (0%-100%)8.6 ms8.5 ms6.4 ms
Reactietijd OD opt. (100%-0%)8.3 ms8.1 ms6.2 ms
Reactietijd OD opt. (0%-100%-0%)16.9 ms16.6 ms12.6 ms
Reactietijd OD opt. (20%-80%)8.6 ms8.3 ms7.8 ms
Reactietijd OD opt. (80%-20%)9.5 ms9.6 ms8.1 ms
Reactietijd OD opt. (20%-80%-20%)18.1 ms17.9 ms15.9 ms
Overshoot OD opt.8 %5 %5 %
Undershoot OD opt.4 %3 %2 %
Naam stand OD opt.MediumMediumMedium
Input lag t.o.v. CRT0 ms0 ms0 ms
Input lag laag (boven)2.2 ms1.8 ms1.8 ms
Input lag gemiddeld (midden)9.99.39.4
Input lag hoog (onder)17.3 ms16.8 ms16.8 ms
Beeldopbouwtijd15.1 ms15 ms15 ms
Energieverbruik
Energieverbruik 150 cd/m² (wit)11.3 W13.5 W18.9 W
Energieverbruik 150 cd/m² (zwart)11.1 W13.4 W18.7 W
Energieverbruik helderheid maximaal (wit)16.3 W20.4 W38.6 W
Energieverbruik helderheid maximaal (zwart)16.1 W20.2 W38.2 W
Energieverbruik (standby)0.4 W0.4 W0.4 W
Energieverbruik (uit)0.2 W0.2 W0.2 W
Standaardweergave helderheid en contrast
Standaardweergave profielinstelling monitorStandardStandaardStandard
Helderheid minimaal wit87.18 cd/m²85.3 cd/m²84.04 cd/m²
Helderheid maximaal wit250.1 cd/m²244.8 cd/m²389 cd/m²
Helderheid maximaal zwart0.19 cd/m²0.22 cd/m²0.37 cd/m²
Contrast maximale helderheid1316.3 : 11112.7 : 11051.4 : 1
Contrast transverse 150 cd/m²1252 : 11160 : 11086 : 1
Contrast checkerboard 150 cd/m²1141 : 11061 : 11025 : 1
Fullscreen helderheid wit 150 cd/m²150.34 cd/m²150.82 cd/m²151.59 cd/m²
Fullscreen helderheid zwart 150 cd/m²0.12 cd/m²0.13 cd/m²0.14 cd/m²
Contrast full screen 150 cd/m²1252.8 : 11160.2 : 11082.8 : 1
Uniformiteit
Laagste t.o.v. hoogste wit81 %80 %89 %
Gemiddelde t.o.v. hoogste wit90 %87 %94 %
Laagste helderheid wit121.60 cd/m²131.86 cd/m²134.93 cd/m²
Hoogste helderheid wit149.82 cd/m²164.51 cd/m²151.59 cd/m²
Laagste t.o.v. hoogste zwart54 %70 %47 %
Gemiddelde t.o.v. hoogste zwart62 %80 %53 %
Laagste helderheid zwart0.10 cd/m²0.12 cd/m²0.12 cd/m²
Hoogste helderheid zwart0.19 cd/m²0.17 cd/m²0.26 cd/m²
Kijkhoeken
45° links rest. helderheid34 %43 %54 %
45° links gem. kleurafwijking ΔE 200019.114.210.3
45° links SD kleurafwijking ΔE 20006.14.12.6
45° rechts rest. helderheid35 %45 %51 %
45° rechts gem. kleurafwijking ΔE 200018.313.711.2
45° rechts SD kleurafwijking ΔE 20005.93.92.9
45° boven rest. helderheid14 %18 %28 %
45° boven gem. kleurafwijking ΔE 200035.532.825.3
45° boven SD kleurafwijking ΔE 200011.19.97.1
45° onder rest. helderheid14 %18 %27 %
45° onder gem. kleurafwijking ΔE 200035.733.425.5
45° onder SD kleurafwijking ΔE 200011.210.17.1
Standaardmodus kleurweergave
Helderheid wit 150 cd/m²150.19 cd/m²150.74 cd/m²152.07 cd/m²
Helderheid zwart 150 cd/m²0.12 cd/m²0.13 cd/m²0.14 cd/m²
Kleurtemperatuur wit6787 K6738 K6128 K
Afwijking van ideale kleurtemperatuur287 K238 K372 K
Contrast 150 cd/m² (standaardmodus)1252 : 11160 : 11086 : 1
Dekking standaard gamut95.7 %94.7 %95.8 %
Kleurafwijking wit ΔE 20003.272.894.69
Kleurafwijking grijs 80 ΔE 20001.111.154.33
Kleurafwijking grijs 65 ΔE 20001.031.34.06
Kleurafwijking grijs 50 ΔE 20001.851.483.8
Kleurafwijking grijs 35 ΔE 20002.022.023.42
Kleurafwijking zwart ΔE 20001.191.720.64
Kleurafwijking huid donker ΔE 20003.512.131.33
Kleurafwijking huid licht ΔE 20003.083.821.81
Kleurafwijking hemelsblauw ΔE 20003.751.963.51
Kleurafwijking bladgroen ΔE 20003.441.661.45
Kleurafwijking bloemblauw ΔE 20003.420.942.51
Kleurafwijking blauwgroen ΔE 20002.12.162.61
Kleurafwijking oranje ΔE 20003.353.731.06
Kleurafwijking paars blauw ΔE 20002.771.232.55
Kleurafwijking middenrood ΔE 20003.810.870.95
Kleurafwijking paars ΔE 20002.80.721.54
Kleurafwijking geelgroen ΔE 20002.672.870.97
Kleurafwijking oranjegeel ΔE 20002.030.871.86
Kleurafwijking blauw ΔE 20002.030.871.86
Kleurafwijking groen ΔE 20003.233.161.4
Kleurafwijking rood ΔE 20003.51.260.6
Kleurafwijking geel ΔE 20002.292.861.07
Kleurafwijking magenta ΔE 20003.541.271.28
Kleurafwijking cyaan ΔE 20004.522.173.11
Kleurafwijking 100% Rood ΔE 20005.255.34.51
Kleurafwijking 100% Groen ΔE 20003.213.841.72
Kleurafwijking 100% Blauw ΔE 20001.181.372.55
Kleurafwijking 100% Cyaan ΔE 20003.143.362.93
Kleurafwijking 100% Magenta ΔE 20002.372.611.77
Kleurafwijking 100% Geel ΔE 20002.152.491.93
SD color checker afwijking ΔE 20000.991.11.18
Gem. color checker afwijking ΔE 20002.792.142.26
SD kleurafwijking ΔE 20000.861.180.91
Gem. kleurafwijking ΔE 20003.052.231.95
Gamma 0%2.22.22.2
Gamma 10%2.272.122.09
Gamma 20%2.392.222.14
Gamma 30%2.412.212.14
Gamma 40%2.422.172.13
Gamma 50%2.462.182.13
Gamma 60%2.402.082.13
Gamma 70%2.442.052.12
Gamma 80%2.422.002.10
Gamma 90%2.221.762.02
Gamma 100%2.22.22.2
SD gamma0.110.120.06
Gemiddeld gamma2.362.092.11
Gamma (afwijking van 2,2)0.160.110.09
Grijsafwijking 0% ΔE 20001.191.720.63
Grijsafwijking 10% ΔE 20001.141.271.58
Grijsafwijking 20% ΔE 20002.380.501.91
Grijsafwijking 30% ΔE 20002.971.102.51
Grijsafwijking 40% ΔE 20003.481.602.96
Grijsafwijking 50% ΔE 20003.961.552.91
Grijsafwijking 60% ΔE 20002.321.983.34
Grijsafwijking 70% ΔE 20001.911.693.49
Grijsafwijking 80% ΔE 20001.201.353.88
Grijsafwijking 90% ΔE 20001.051.144.20
Grijsafwijking 100% ΔE 20003.232.844.51
SD grijsafwijking ΔE 20000.950.531.09
Gem. grijsafwijking ΔE 20002.221.432.94


3 besproken producten

Vergelijk alle producten

Vergelijk   Product Prijs
Excellent AOC I2490PXQU

AOC I2490PXQU

  • 23.8 inch
  • 1920x1080
  • 93 ppi
  • IPS / PLS / AHVA
  • 60 Hz
  • HDMI
  • DisplayPort
  • 4 ms
  • 250 cd/m²
  • 1000 : 1

149,00 €

6 winkels
Excellent AOC I2790PQU

AOC I2790PQU

  • 27 inch
  • 1920x1080
  • 82 ppi
  • IPS / PLS / AHVA
  • 60 Hz
  • HDMI
  • DisplayPort
  • 4 ms
  • 250 cd/m²
  • 1000 : 1

179,00 €

7 winkels
Excellent AOC Q2790PQU

AOC Q2790PQU

  • 27 inch
  • 2560x1440
  • 109 ppi
  • IPS / PLS / AHVA
  • 60 Hz
  • HDMI
  • DisplayPort
  • 4 ms
  • 350 cd/m²
  • 1000 : 1

289,00 €

1 winkel
0
*