Asus ROG Strix Hero II en Scar II review: grote stap vooruit

17 reacties
2 besproken producten
Inhoudsopgave
  1. 1. Inleiding
  2. 2. Design, constructie en aansluitingen
  3. 3. Toetsenbord, touchpad en scherm
  4. 4. Intern: processor, geheugen en opslag
  5. 5. Audio, netwerk en gaming features
  6. 6. Testresultaten gaming
  7. 7. Accuduur
  8. 8. Overige testresultaten
  9. 9. Foto's en specificaties
  10. 10. Conclusie
  11. 2 besproken producten
  12. 17 reacties

Foto's en specificaties

Op deze pagina vind je alle foto's, screenshots en specificaties van de Asus ROG Strix Scar II en Hero II.

Asus ROG Strix Scar II

Asus ROG Strix Hero II

Algemeen
 
MerkAsusAsus
ProductnaamRoG Strix Hero II GL504GM (i7-8750H)RoG Strix Scar II GL504GS (i7-8750H)
Productcode
DetailsProductinfoProductinfo
Apparaat type
Apparaat typeLaptopLaptop
ToetsenbordindelingQwerty USQwerty US
Processor / Chipset / Geheugen
Processor serieIntel Core i7Intel Core i7
Processor typeIntel Core i7 8750HIntel Core i7 8750H
Processor klokfrequentie2.2 GHz2.2 GHz
Processor klokfrequentie (max. turbo)4.1 GHz4.1 GHz
Aantal processorcores66
Geheugen capaciteit32 GB32 GB
Type geheugenDDR4DDR4
Geheugen klokfrequentie2666 MHz2666 MHz
SODIMM sloten22
Vrije SODIMM sloten00
Werkgeheugen uitbreidbaar tot32 GB32 GB
Scherm
Scherm diagonaal15.6 inch15.6 inch
Resolutie1920x10801920x1080
Verhouding16:916:9
Pixeldichtheid141 ppi141 ppi
Scherm type (mat/glans)MatMat
PaneeltypeIPSIPS
Touchscreen
Geschikt voor peninvoer
3D-scherm
Maximale verversingsfrequentie144 Hz144 Hz
Graphics
GPU typeNvidia GeForce GTX 1060Nvidia GeForce GTX 1070
Geïntegreerde / losse GPULosse chipLosse chip
Videogeheugen6 GB8 GB
Opslag
Totale opslagcapaciteit1256 GB1512 GB
SSD opslagcapaciteit256 GB512 GB
Harddisk opslagcapaciteit1000 GB1000 GB
Harddisk toerental5400 rpm5400 rpm
Beschikbaar opslaggeheugen1125.3 GB1363.1 GB
Aantal harddisks / SSD's22
Harddisk/SSD 1 capaciteit256 GB512 GB
Harddisk/SSD 1 soortSSD/FlashSSD/Flash
Harddisk/SSD 1 merk/productToshiba NVMe THNSN5256GPU7 TO 256GBSamsung MZVLB512 HAJQ-00000
Harddisk/SSD 1 form factorM.2M.2
Harddisk/SSD 2 capaciteit1000 GB1000 GB
Harddisk/SSD 2 soortHarddiskSSHD
Harddisk/SSD 2 merk/productSeagate ST1000LM049-2GH172Seagate ST1000LX015-1U7172
Optische drive merk/product
DVD branden
Blu-ray lezen
Blu-ray branden
Connectiviteit / Netwerk
LAN Aansluiting (RJ45)
LAN adapterRealtek PCIe GBERealtek PCIe GBE
LAN snelheid1000 Mbit/s1000 Mbit/s
WLAN / WiFi standaard802.11ac (Wi-Fi 5)802.11ac (Wi-Fi 5)
WLAN adapterIntel Wireless-AC 9560Intel Wireless-AC 9560
Bluetooth
Bluetooth-versieBluetooth 5.0Bluetooth 5.0
3G (HSPA/UMTS)
4G (LTE)
Aansluitingen
ExpressCard (type)
Smartcard
USB 2.0 (Type-A)00
USB 3.0 (USB 3.1 Gen 1)44
USB Type-C
Cardreader - SD
Cardreader - MicroSD
DVI-uitgang
VGA-uitgang
HDMI-uitgang
Micro HDMI-uitgang
HDMI-versie2.02.0
DisplayPort-uitgang
Mini DisplayPort-uitgang
DisplayPort-versie1.21.2
Analoge audio aansluitingen11
Aansluiting dockingstation
Kensingtonslot
Camera
Geïntegreerde camera
Cameraresolutie0.9 MPixel0.9 MPixel
Tweede camera
Flitser
Sensors
Accelerometer
Vingerafdruklezer
GPS
Kompas
NFC
Overige hardware
Trusted Platform Module (TPM)
Geïntegreerde microfoon
Maten en gewichten
Accu capaciteit (Wh)65 Wh66 Wh
Verwisselbare accu
Gewicht totaal2445 gram2455 gram
Afmeting - Breedte36.2 cm36.3 cm
Afmeting - Diepte26.4 cm26.4 cm
Afmeting - Hoogte/Dikte2.6 cm2.7 cm
Software
BesturingssysteemMicrosoft Windows 10 ProMicrosoft Windows 10 Pro
Besturingssysteem (serie)Windows ProWindows Pro
Overige
Garantie2 jaar2 jaar
Numeriek toetsenbord
Windows benchmarks
3DMark - Ice Storm120501169891
3DMark - Cloud Gate3435737525
3DMark - Cloud Gate Graphics83067108178
3DMark - Cloud Gate Physics1125611420
3DMark - Fire Strike1038514032
3DMark - Fire Strike Graphics1157415629
3DMark - Fire Strike Physics1688817104
3DMark - Fire Strike Combined44236893
3DMark - Fire Strike Extreme54367337
3DMark - Time Spy38555341
3DMark - Time Spy Graphics41305550
3DMark - Time Spy CPU69397137
Cinebench R15 - Single175174
Cinebench R15 - Multi12501241
PCMark 7 - PCMark Score66007269
PCMark 7 - Lightweight Score64046620
PCMark 7 - Productivity Score57255887
PCMark 7 - Entertainment Score48697323
PCMark 7 - Creativity Score1164911772
PCMark 7 - Computation Score1923416396
PCMark 7 - System Storage Score58665869
Opstarttijd13.9 sec.10.9 sec.
PCMark 8 v2 - Home39824852
PCMark 8 v2 - Creative54005710
PCMark 8 v2 - Work38123997
PCMark 8 - Storage 2.0 - Storage Score50555073
PCMark 8 - Storage 2.0 - Storage Bandwidth442.09 MB/s505.31 MB/s
WiFi speedtest 2.4GHz receive221.41 Mbit/s219.28 Mbit/s
WiFi speedtest 2.4GHz send197.36 Mbit/s188.86 Mbit/s
WiFi speedtest 5.0GHz receive549.69 Mbit/s547.62 Mbit/s
WiFi speedtest 5.0GHz send588.63 Mbit/s611.40 Mbit/s
Geekbench4 - Multi2322823392
Geekbench4 - Multi crypto1880418289
Geekbench4 - Multi integer2793128341
Geekbench4 - Multi float2790627923
Geekbench4 - Multi memory67386735
Geekbench4 - Single51695221
Geekbench4 - Single crypto46204829
Geekbench4 - Single integer50815158
Geekbench4 - Single float49575014
Geekbench4 - Single memory(33)58235773
Geekbench4 - OpenCL23516157877
Energieverbruik / Accu
Energieverbruik uit0.2 W0.8 W
Energieverbruik adapter (zonder laptop)0.1 W0.2 W
Energieverbruik idle18.3 W33.5 W
Browser accutest - 180 cd/m2287 min.174 min.
PCMark Creative accutest - 180 cd/m2103 min.91 min.
PCMark Creative (Accu)31664067
Testresultaten beeldscherm
Kleurtemperatuur6791 K7680 K
Helderheid wit349.5 cd/m²354.25 cd/m²
Helderheid zwart0.29 cd/m²0.39 cd/m²
Contrast1205.2 : 1908.3 : 1
Gamma2.262.23
Gamma (afwijking van 2,2)0.060.03
Kleurafwijking rood (Delta E 1994)3.623.62
Kleurafwijking groen (Delta E 1994)4.893.79
Kleurafwijking blauw (Delta E 1994)5.554.31
Kleurafwijking cyaan (Delta E 1994)2.553.96
Kleurafwijking magenta (Delta E 1994)4.44.96
Kleurafwijking geel (Delta E 1994)3.723.15
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 1994)4.14
Gemiddelde grijsafwijking (Delta E 1994)2.94.7
Kleurafwijking rood (Delta E 2000)3.243.24
Kleurafwijking groen (Delta E 2000)4.093.17
Kleurafwijking blauw (Delta E 2000)5.554.53
Kleurafwijking cyaan (Delta E 2000)2.584.01
Kleurafwijking magenta (Delta E 2000)4.034.52
Kleurafwijking geel (Delta E 2000)3.613.19
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 2000)3.93.8
Gemiddelde grijsafwijking (Delta E 2000)3.54.3
Reactietijd 0%-100%4.7 ms4.5 ms
Reactietijd 100%-0%4.2 ms4.0 ms
Reactietijd 20%-80%3.2 ms3.1 ms
Reactietijd 80%-20%3.2 ms3.1 ms
Windows Game Benchmarks (2016-2017)
Metro Last Light -1920x1080 - Medium130.6 fps158.7 fps
Metro Last Light - 1920x1080 - Very High80.4 fps107.6 fps
Metro Last Light - 3840x2160 - Medium54 fps75.8 fps
Metro Last Light - 3840x2160 - Very High29.4 fps40.7 fps
Far Cry Primal - 1920x1080 - Low (HD Textures off)106 fps131 fps
Far Cry Primal - 1920x1080 - High81 fps103 fps
Far Cry Primal - 3840x2160 - Low (HD Textures off)52 fps45 fps
Far Cry Primal - 3840x2160 - High22 fps37 fps
GTA V - 1920x1080 - Normal120.8 fps111.4 fps
GTA V - 1920x1080 - High94.2 fps83.1 fps
GTA V - 3840x2160 - Normal90.6 fps114 fps
GTA V - 3840x2160 - High44.3 fps61.5 fps


2 besproken producten

Vergelijk alle producten

Vergelijk   Product Prijs
Excellent Asus RoG Strix Hero II GL504GM (i7-8750H)

Asus RoG Strix Hero II GL504GM (i7-8750H)

  • Intel Core i7 8750H
  • 32 GB
  • 15.6 inch
  • 1920x1080
  • Nvidia GeForce GTX 1060
  • 1256 GB
  • Qwerty
  • 2.44 kg
  • Windows Pro
Niet verkrijgbaar
Excellent Asus RoG Strix Scar II GL504GS (i7-8750H)

Asus RoG Strix Scar II GL504GS (i7-8750H)

  • Intel Core i7 8750H
  • 32 GB
  • 15.6 inch
  • 1920x1080
  • Nvidia GeForce GTX 1070
  • 1512 GB
  • Qwerty
  • 2.46 kg
  • Windows Pro
Niet verkrijgbaar
0
*