Geluidsproductie
De geluidstest trappen we af met de benchmarks waarin elke behuizing in een geluidsdichte box wordt geanalyseerd met alleen een processorkoeler, voeding en harde schijf actief. Hierbij draaien de meegeleverde casefans dus niet, en zo testen we het geluiddempend vermogen van de kast zelf. De behuizing die hier het beste in slaagt is de Nanoxia Deep Silence 2. Deze kast doet zijn naam eer aan door ruim een dB beter te scoren dan de nummer twee.
Pure Base 600 Window
Toch zien we hier dat in grote lijnen veruit de meeste behuizingen nagenoeg identiek presteren als het op demping van geluid aankomt. Het gros komt met dezelfde cpu-koeler, voeding en harde schijf namelijk uit op een geluidsproductie tussen de 30 en 32,5 dB(A). Twee behuizingen, de Antec P110 en de Corsair Carbide Spec-Omega, komen daar nog iets bovenuit. Het zijn echter de Phanteks Enthoo Pro TG en de Be quiet! Pure Base 600 die hier minder goed naar voren komen. Met name de Pure Base 600 doet geen eer aan de naam van de fabrikant door merkbaar meer geluid van de actieve componenten door te laten dan de andere behuizingen.
De volgende geluidstest is eentje waarbij we de meegeleverde casefans van elke behuizing inschakelen, en in dit geval voorzien van een spanning van 7 volt. De voeding en harde schijf zijn nog steeds actief, en nu zijn alle ventilators dus ingesteld op 7 volt. Ook dan komen we relatief weinig verschillen tegen tussen de meeste behuizingen. Het is dit keer een kast van Aerocool die bovenaan eindigt, en nipt beter scoort dan Cooler Master’s Silencio 652s. Dit kan deels verklaard worden met het feit dat de Aerocool P7-C1BG de enige behuizing is die uit de doos van slechts één ventilator is voorzien en daardoor beperkter in de geluidsproductie is.
In de middenmoot is Cooler Master eveneens te vinden, hier met een reeks behuizingen die erg vergelijkbaar presteren. Onderaan de ladder komen we dezelfde Phanteks en Be quiet! tegen die we in de vorige geluidstest ook onderaan zagen bungelen. Dit keer is het echter de Phanteks die als laatste eindigt, en samen met de Pure Base 600 zet de Enthoo Pro TG een minder goede score neer dan de overige behuizingen.
Dan is er de geluidstest met dezelfde componenten actief maar daarbij alle ventilators op 12 volt ingesteld. Dit is een scenario waarbij de maximale koeling wordt benut zonder dat daar extra casefans aan worden toegevoegd. Hier zien we bovenaan behuizingen die bij de temperatuurtests doorgaans minder goed scoorden, en het dus nogmaals duidelijk wordt dat deze een lagere geluidsproductie verkiezen boven een minimale temperatuur. Het gaat dan om de Silencio 550, de Deep Silence 2, de Silencio 652s en de Silent Base 601.
Als we kijken naar de verhoudingen tussen het aantal meegeleverde casefans en de totale geluidsproductie op 12 volt, dan komt de MasterBox Pro 5 met vier ventilators inderdaad wat minder gunstig naar voren. Toch eindigt deze behuizing niet helemaal onderaan. De Be quiet! Pure Base 600 en de Enthoo Pro TG van Phanteks veroorzaken nog net wat meer geluid terwijl beide van slechts twee casefans zijn voorzien.
Testresultaten geluidsproductie
We testen behuizingen allereerst altijd zonder draaiende fans, puur om te kijken hoe effectief ze geluid dempen. Vervolgens stellen we de fans in op 7 volt en ten slotte 12 V om vast te stellen welke geluidsproductie hiermee gepaard gaat.
- Zonder casefans
- Casefans 7 V
- Casefans 12 V
17 besproken producten
Vergelijk | Product | Prijs | |
---|---|---|---|
![]() |
Aerocool P7-C1BG Black
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
Antec P110 Window Luce
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
Be quiet! Pure Base 600 Window Orange
|
€ 109,904 winkels |
|
![]() |
Be quiet! Silent Base 601 Black/Orange
|
€ 139,908 winkels |
|
![]() ![]() |
Cooler Master CM 690 III Black
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
Cooler Master MasterBox Pro 5 RGB Window Black
|
€ 100,641 winkel |
|
![]() |
Cooler Master MasterCase H500P
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
Cooler Master MasterCase Pro 6 Blue led
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() ![]() |
Cooler Master Silencio 550 Black
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
Cooler Master Silencio 652s
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
Corsair Carbide 400C
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
Corsair Carbide Spec-Omega Window Black/White
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
Corsair Obsidian 450D
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
Fractal Design Meshify C Tempered Glass Edition
|
€ 104,367 winkels |
|
![]() |
Nanoxia Deep Silence 2 Black
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
NZXT H500i Matte Black
|
Niet verkrijgbaar | |
![]() |
Phanteks Enthoo Pro TG Window Black
|
€ 116,404 winkels |