Gigabyte Aorus CV27F, CV27Q en FI27Q review: 165Hz als nieuwe standaard?

10 reacties
3 besproken producten
Inhoudsopgave
  1. 1. Inleiding
  2. 2. Gigabyte Aorus CV27F
  3. 3. Gigabyte Aorus CV27Q
  4. 4. Gigabyte Aorus FI27Q
  5. 5. Testmethode
  6. 6. Helderheid, contrast en kleurweergave (SDR)
  7. 7. Helderheid, contrast en kleurweergave (HDR)
  8. 8. Uniformiteit
  9. 9. Kijkhoeken
  10. 10. Gaming: responstijd en inputlag
  11. 11. Energieverbruik
  12. 12. Specificaties, testresultaten en afbeeldingen
  13. 13. Conclusie
  14. 3 besproken producten
  15. 10 reacties

Specificaties, testresultaten en afbeeldingen

Op deze pagina vind je alle foto's, screenshots, volledige specificaties en testresultaten van de Gigabyte Aorus CV27F, CV27Q en FI27Q.

  • CV27F
  • CV27Q
  • FI27Q

Algemeen
 
MerkGigabyteGigabyteGigabyte
ProductnaamAorus CV27FAorus CV27QAorus FI27Q
ProductcodeAORUS CV27F20VM0-ACV27QBA-1EKR20VM0-AFI27QBA-1EKR
DetailsProductinfoProductinfoProductinfo
Paneeleigenschappen
Scherm formaat27 inch27 inch27 inch
Resolutie1920x10802560x14402560x1440
Pixeldichtheid82 ppi109 ppi109 ppi
PaneeltechniekVA / MVA / PVAVA / MVA / PVAIPS / PLS / AHVA
Gebogen scherm
Kromming (curve)1500 R1500 R
BacklightLEDLEDLED
Beeldverhouding16:916:916:9
Pixelgrootte0.3113 mm0.2335 mm0.234 mm
Touchscreen
120 Hz
144 Hz
AMD FreeSync
AMD FreeSync min. freq.48 Hz48 Hz48 Hz
AMD FreeSync max. freq.165 Hz165 Hz165 Hz
Nvidia G-Sync
Maximale verversingsfrequentie165 Hz165 Hz
Anti motion blurAORUS Aim StabilizerAORUS Aim StabilizerAORUS Aim Stabilizer
HDR
DisplayHDRDisplayHDR 400DisplayHDR 400DisplayHDR 400
HDR10
HDR10+
Dolby Vision
HLG
Aansluitingen & functionaliteit
D-Sub (VGA) ingang
DVI ingang
HDMI
Aantal HDMI ingangen222
Hoogst ondersteunde HDMI-versie2.02.02.0
DisplayPort
Mini-DisplayPort ingang
Aantal DisplayPort ingangen111
DisplayPort uitgang
Hoogst ondersteunde DisplayPort versie1.21.41.2
Thunderbolt
USB Type-C
Picture-in-Picture on-screen
Picture-by-Picture on-screen
3,5mm jack audio uit
3,5mm jack audio in
3,5mm jack microfoon-ingang
Geïntegreerde USB HUB
USB versie3.03.03.0
Geïntegreerde luidsprekers
Geïntegreerde webcam
Geheugenkaartlezer
Geïntegreerde TV-tuner
Fysieke eigenschappen
Afmeting - Breedte61.4 cm61.3 cm61.5 cm
Afmeting - Hoogte37.0 cm37 cm37.1 cm
Afmeting - Diepte29.5 cm26 cm25 cm
In hoogte verstelbaar
Minimum hoogte bovenrand41.0 cm40.8 cm44 cm
Maximum hoogte bovenrand54.0 cm53.8 cm57 cm
Maximaal in hoogte verstelbaar13 cm13 cm13 cm
Portretmodus
BeugelbevestigingVesa 100mmVesa 100mmVesa 100mm
Gewicht7 kg7 kg8.28 kg
KleurZwartZwartZwart
VoedingInternInternIntern
Eigenschappen fabrikantopgave
Aantal kleuren16.7 mln16.7 mln10.73 mln
AdobeRGB
DCI-P3
DCI-P3 dekking90 %90 %95 %
Reactietijd1 ms1 ms1 ms
Helderheid400 cd/m²400 cd/m²350 cd/m²
Contrastratio3000 : 13000 : 11000 : 1
Maximale horizontale kijkhoek178 °178 °178 °
Maximale verticale kijkhoek178 °178 °178 °
Flikker reductie
Stroomverbruik (actief)75 W75 W0.5 W
Stroomverbruik (in standby)0.3 W0.3 W0.3 W
Garantie
Garantie termijn2 jaar2 jaar2 jaar
Meegeleverde accessoires
Afstandsbediening
Digitale videokabel meegeleverd
Reactietijden en inputlag
Overdrive standaard aan
Reactietijd (0%-100%)6.3 ms9.9 ms6.1 ms
Reactietijd (100%-0%)3.8 ms3.8 ms5.6 ms
Reactietijd (0%-100%-0%)10.1 ms13.7 ms11.7 ms
Reactietijd (20%-80%)11.4 ms12.3 ms8.8 ms
Reactietijd (80%-20%)10.2 ms10.8 ms6.4 ms
Reactietijd (20%-80%-20%)21.6 ms23.1 ms15.2 ms
Reactietijd OD max (0%-100%)6.2 ms6.8 ms5.9 ms
Reactietijd OD max (100%-0%)3.7 ms3.6 ms5.4 ms
Reactietijd OD max (0%-100%-0%)9.9 ms10.4 ms11.3 ms
Reactietijd OD max (20%-80%)1.8 ms5.4 ms3.2 ms
Reactietijd OD max (80%-20%)2.5 ms6.6 ms4.6 ms
Reactietijd OD max (20%-80%-20%)4.3 ms12 ms7.8 ms
Overshoot OD max34.0 %2.7 %18.5 %
Undershoot OD max7.1 %2.0 %2.3 %
Reactietijd OD opt. (0%-100%)6.1 ms6.8 ms6.1 ms
Reactietijd OD opt. (100%-0%)3.6 ms3.6 ms5.6 ms
Reactietijd OD opt. (0%-100%-0%)9.7 ms10.4 ms11.7 ms
Reactietijd OD opt. (20%-80%)8.1 ms5.4 ms8.8 ms
Reactietijd OD opt. (80%-20%)8.7 ms6.6 ms6.4 ms
Reactietijd OD opt. (20%-80%-20%)16.8 ms12 ms15.2 ms
Overshoot OD opt.3.2 %2.7 %2.8 %
Undershoot OD opt.2.3 %2.0 %2.3 %
Naam stand OD opt.BalanceSpeedBalance
Input lag t.o.v. CRT0 ms
Input lag laag (boven)3.4 ms4.8 ms1.9 ms
Input lag gemiddeld (midden)11.413.09.5
Input lag hoog (onder)18.1 ms20.1 ms16.5 ms
Beeldopbouwtijd14.7 ms15.3 ms14.6 ms
Energieverbruik
Energieverbruik 150 cd/m² (wit)19.3 W24.2 W26.9 W
Energieverbruik 150 cd/m² (zwart)14.7 W16.6 W26.5 W
Energieverbruik helderheid maximaal (wit)39.3 W39.5 W48 W
Energieverbruik helderheid maximaal (zwart)18.4 W19.8 W47.7 W
Energieverbruik (standby)0.3 W0.2 W0.4 W
Energieverbruik (uit)0.2 W0.2 W0.2 W
Standaardweergave helderheid en contrast
Standaardweergave profielinstelling monitorStandardStandardStandard
Helderheid minimaal wit50.68 cd/m²47.74 cd/m²65 cd/m²
Helderheid maximaal wit462.0 cd/m²422.8 cd/m²480.3 cd/m²
Helderheid maximaal zwart0.04 cd/m²0.06 cd/m²0.42 cd/m²
Contrast maximale helderheid11550 : 17046.7 : 11143.6 : 1
Contrast transverse 150 cd/m²4977 : 11154 : 1
Contrast checkerboard 150 cd/m²6180 : 13842 : 11142 : 1
Fullscreen helderheid wit 150 cd/m²150.68 cd/m²149.11 cd/m²148.68 cd/m²
Fullscreen helderheid zwart 150 cd/m²0.02 cd/m²0.03 cd/m²0.13 cd/m²
Contrast full screen 150 cd/m²7534 : 14970.3 : 11143.7 : 1
HDR piekhelderheid Chromecast453.51 cd/m²493.77 cd/m²491.69 cd/m²
HDR Beeldkwaliteit - Standaard preset
Geteste beeldpresetStandardStandardStandard
Max helderheid - HDR modus (full screen)453.56 cd/m²419.6 cd/m²477.68 cd/m²
Max helderheid - HDR modus (5% window)453.56 cd/m²419.3 cd/m²477.83 cd/m²
Min helderheid - HDR modus0.138 cd/m²0.06 cd/m²7.74 cd/m²
Gemiddeld dE ICtCp grayscale tracking (w/o Lum)3.053.051.55
Gemiddeld dE ICtCp grayscale tracking (w Lum)4.0224.922.69
Gemiddeld dE ICtCp color checker (w/o Lum)1.5113.479.81
Gemiddeld dE ICtCp color checker (w Lum)1.9531.7945.55
Dekking Rec.2020 kleurruimte63.6 %63.7 %63.7 %
Dekking DCI P3 kleurruimte88.6 %88.8 %88.7 %
Dekking Rec.709 kleurruimte99.8 %99.6 %98.5 %
HDR Beeldkwaliteit - Preset met maximale piekhelderheid
Geteste beeldpresetStandardStandardStandard
Max helderheid - HDR modus (full screen)453.56 cd/m²419.6 cd/m²477.68 cd/m²
Max helderheid - HDR modus (5% window)453.56 cd/m²419.3 cd/m²477.83 cd/m²
Min helderheid - HDR modus0.138 cd/m²0.06 cd/m²7.74 cd/m²
Gemiddeld dE ICtCp grayscale tracking (w/o Lum)3.053.051.55
Gemiddeld dE ICtCp grayscale tracking (w Lum)4.0224.922.69
Gemiddeld dE ICtCp color checker (w/o Lum)1.5113.479.81
Gemiddeld dE ICtCp color checker (w Lum)1.9531.7945.55
Dekking Rec.2020 kleurruimte63.6 %63.7 %63.7 %
Dekking DCI P3 kleurruimte88.6 %88.8 %88.7 %
Dekking Rec.709 kleurruimte99.8 %99.6 %98.5 %
HDR beeldkwaliteit - optimale preset
Naam beeldpresetStandardStandardStandard
Max. helderheid (full screen)453.56 cd/m²419.6 cd/m²477.68 cd/m²
Max. helderheid (5% window)453.56 cd/m²419.3 cd/m²477.83 cd/m²
Min. helderheid (full screen)0.138 cd/m²0.06 cd/m²7.74 cd/m²
Gemiddeld dE ICtCp grayscale tracking (w/o Lum)3.063.061.55
Gemiddeld dE ICtCp grayscale tracking (w Lum)4.0224.922.69
Gemiddeld dE ICtCp color checker (w/o Lum)1.5113.799.81
Gemiddeld dE ICtCp color checker (w Lum)1.9531.7945.55
Dekking Rec.2020 kleurruimte63.6 %63.7 %63.7 %
Dekking DCI-P3 kleurruimte88.6 %88.8 %88.7 %
Dekking Rec.709 kleurruimte99.8 %99.6 %98.5 %
Uniformiteit
Laagste t.o.v. hoogste wit90 %87 %83 %
Gemiddelde t.o.v. hoogste wit93 %92 %89 %
Laagste helderheid wit138.00 cd/m²129.00 cd/m²124.00 cd/m²
Hoogste helderheid wit154.00 cd/m²149.01 cd/m²149.00 cd/m²
Laagste t.o.v. hoogste zwart49 %59 %73 %
Gemiddelde t.o.v. hoogste zwart59 %75 %79 %
Laagste helderheid zwart0.02 cd/m²0.03 cd/m²0.11 cd/m²
Hoogste helderheid zwart0.04 cd/m²0.05 cd/m²0.15 cd/m²
Kijkhoeken
45° links rest. helderheid24 %34 %47 %
45° links gem. kleurafwijking ΔE 200024.918.012.3
45° links SD kleurafwijking ΔE 20007.55.43.4
45° rechts rest. helderheid24 %33 %46 %
45° rechts gem. kleurafwijking ΔE 200025.118.112.7
45° rechts SD kleurafwijking ΔE 20007.55.53.4
45° boven rest. helderheid20 %34 %26 %
45° boven gem. kleurafwijking ΔE 200026.015.525.9
45° boven SD kleurafwijking ΔE 20008.35.37.8
45° onder rest. helderheid19 %28 %25 %
45° onder gem. kleurafwijking ΔE 200026.019.126.4
45° onder SD kleurafwijking ΔE 20008.46.37.6
Standaardmodus kleurweergave
Gemeten kleurruimteDCI-P3DCI-P3DCI-P3
Helderheid wit 150 cd/m²150.97 cd/m²149.31 cd/m²150.03 cd/m²
Helderheid zwart 150 cd/m²0.02 cd/m²0.03 cd/m²0.13 cd/m²
Kleurtemperatuur wit6193 K7197 K6072 K
Afwijking van ideale kleurtemperatuur307 K697 K428 K
Contrast 150 cd/m² (standaardmodus)7549 : 14977 : 11154 : 1
Dekking standaard gamut89.3 %90.1 %94.4 %
Kleurafwijking wit ΔE 20002.75.583.45
Kleurafwijking grijs 80 ΔE 20002.26.383.08
Kleurafwijking grijs 65 ΔE 20001.856.182.73
Kleurafwijking grijs 50 ΔE 20002.015.792.57
Kleurafwijking grijs 35 ΔE 20002.494.892.19
Kleurafwijking zwart ΔE 20000.140.230.74
Kleurafwijking huid donker ΔE 20001.582.791.24
Kleurafwijking huid licht ΔE 20001.114.130.98
Kleurafwijking hemelsblauw ΔE 20001.593.111.88
Kleurafwijking bladgroen ΔE 20001.662.420.72
Kleurafwijking bloemblauw ΔE 20001.652.261.62
Kleurafwijking blauwgroen ΔE 20001.934.361.48
Kleurafwijking oranje ΔE 20002.823.781.84
Kleurafwijking paars blauw ΔE 20001.441.651.63
Kleurafwijking middenrood ΔE 20001.373.30.98
Kleurafwijking paars ΔE 20001.0625.351.17
Kleurafwijking geelgroen ΔE 20002.192.871.03
Kleurafwijking oranjegeel ΔE 20002.582.862.17
Kleurafwijking blauw ΔE 20001.341.031.53
Kleurafwijking groen ΔE 20001.842.70.39
Kleurafwijking rood ΔE 20002.033.240.91
Kleurafwijking geel ΔE 20002.63.022.22
Kleurafwijking magenta ΔE 20000.62.671.33
Kleurafwijking cyaan ΔE 20001.373.882.11
Kleurafwijking 100% Rood ΔE 20004.425.364.01
Kleurafwijking 100% Groen ΔE 20002.352.682.19
Kleurafwijking 100% Blauw ΔE 20002.783.92.27
Kleurafwijking 100% Cyaan ΔE 20002.264.432.6
Kleurafwijking 100% Magenta ΔE 20001.212.161.72
Kleurafwijking 100% Geel ΔE 20002.333.352.3
SD color checker afwijking ΔE 20000.794.180.83
Gem. color checker afwijking ΔE 20001.924.211.84
SD kleurafwijking ΔE 20000.784.540.74
Gem. kleurafwijking ΔE 20001.924.051.68
Gamma 0%2.22.22.2
Gamma 10%2.462.482.26
Gamma 20%2.612.722.26
Gamma 30%2.152.252.25
Gamma 40%2.162.272.24
Gamma 50%2.162.302.22
Gamma 60%2.162.302.22
Gamma 70%2.162.342.22
Gamma 80%2.162.332.21
Gamma 90%2.132.432.16
Gamma 100%2.22.22.2
SD gamma0.150.140.04
Gemiddeld gamma2.212.362.21
Gamma (afwijking van 2,2)0.010.160.01
Grijsafwijking 0% ΔE 20000.140.230.73
Grijsafwijking 10% ΔE 20001.631.740.49
Grijsafwijking 20% ΔE 20004.775.821.17
Grijsafwijking 30% ΔE 20001.332.501.41
Grijsafwijking 40% ΔE 20001.573.311.62
Grijsafwijking 50% ΔE 20001.514.241.85
Grijsafwijking 60% ΔE 20002.124.862.20
Grijsafwijking 70% ΔE 20001.775.832.57
Grijsafwijking 80% ΔE 20001.806.142.68
Grijsafwijking 90% ΔE 20002.296.653.25
Grijsafwijking 100% ΔE 20002.725.643.74
SD grijsafwijking ΔE 20000.972.050.93
Gem. grijsafwijking ΔE 20001.94.411.96
sRGB kleurweergave X-Rite i1 Display Pro & Basic Pro 2
Helderheid wit 150 cd/m²178.92 cd/m²183.86 cd/m²179.29 cd/m²
Helderheid zwart 150 cd/m²0.06 cd/m²0.08 cd/m²0.15 cd/m²
Kleurtemperatuur wit6206 K6047 K6147 K
Afwijking van ideale kleurtemperatuur294 K453 K353 K
Contrast 150 cd/m² (sRGB modus)2982 : 12298 : 11195 : 1
Dekking gamut99.5 %99.6 %97.7 %
Kleurafwijking wit ΔE 20007.39.873.35
Kleurafwijking grijs 80 ΔE 20006.639.834.54
Kleurafwijking grijs 65 ΔE 20006.239.324.42
Kleurafwijking grijs 50 ΔE 20005.928.644.36
Kleurafwijking grijs 35 ΔE 20004.387.963.9
Kleurafwijking zwart ΔE 20000.350.40.72
Kleurafwijking huid donker ΔE 20001.914.443
Kleurafwijking huid licht ΔE 20003.696.223.08
Kleurafwijking hemelsblauw ΔE 20003.095.822.55
Kleurafwijking bladgroen ΔE 20001.442.932.98
Kleurafwijking bloemblauw ΔE 20002.324.023.27
Kleurafwijking blauwgroen ΔE 20002.624.792.63
Kleurafwijking oranje ΔE 20002.232.743.9
Kleurafwijking paars blauw ΔE 20001.463.221.32
Kleurafwijking middenrood ΔE 20000.944.122.79
Kleurafwijking paars ΔE 20001.213.411.65
Kleurafwijking geelgroen ΔE 20001.222.262.93
Kleurafwijking oranjegeel ΔE 20002.642.812.77
Kleurafwijking blauw ΔE 20001.242.730.41
Kleurafwijking groen ΔE 200012.512.65
Kleurafwijking rood ΔE 20000.483.162.92
Kleurafwijking geel ΔE 20002.612.542.12
Kleurafwijking magenta ΔE 20000.933.72.53
Kleurafwijking cyaan ΔE 20002.945.082.82
Kleurafwijking 100% Rood ΔE 20003.383.793.32
Kleurafwijking 100% Groen ΔE 20002.091.431.6
Kleurafwijking 100% Blauw ΔE 20001.11.590.92
Kleurafwijking 100% Cyaan ΔE 20004.4462.12
Kleurafwijking 100% Magenta ΔE 200011.91.46
Kleurafwijking 100% Geel ΔE 20001.972.031.65
SD kleurafwijking ΔE 20001.862.541.05
Gem. kleurafwijking ΔE 20002.634.312.62
Gamma 0%1.281.281.28
Gamma 10%1.982.062.16
Gamma 20%2.082.232.17
Gamma 30%2.152.292.13
Gamma 40%2.182.342.10
Gamma 50%2.212.382.06
Gamma 60%2.222.402.04
Gamma 70%2.222.422.04
Gamma 80%2.212.431.99
Gamma 90%2.163.771.94
Gamma 100%2.272.272.27
SD gamma0.210.420.19
Gemiddeld gamma2.12.342.04
Gamma (afwijking van 2,2)0.10.140.16
Grijsafwijking 0% ΔE 20000.360.400.72
Grijsafwijking 10% ΔE 20000.802.131.75
Grijsafwijking 20% ΔE 20002.094.061.49
Grijsafwijking 30% ΔE 20002.585.252.19
Grijsafwijking 40% ΔE 20003.506.523.20
Grijsafwijking 50% ΔE 20004.167.233.95
Grijsafwijking 60% ΔE 20004.727.934.13
Grijsafwijking 70% ΔE 20005.418.414.12
Grijsafwijking 80% ΔE 20006.109.244.36
Grijsafwijking 90% ΔE 20006.7310.064.54
Grijsafwijking 100% ΔE 20007.309.763.32
SD grijsafwijking ΔE 20002.192.981.26
Gem. grijsafwijking ΔE 20004.026.653.14


3 besproken producten

Vergelijk alle producten

Vergelijk   Product Prijs
Gigabyte Aorus CV27F

Gigabyte Aorus CV27F

  • 27 inch
  • 1920x1080
  • 82 ppi
  • VA / MVA / PVA
  • AMD FreeSync
  • 165 Hz
  • HDR
  • HDMI
  • DisplayPort
  • 1 ms
  • 400 cd/m²
  • 3000 : 1
Niet verkrijgbaar
Gigabyte Aorus CV27Q

Gigabyte Aorus CV27Q

  • 27 inch
  • 2560x1440
  • 109 ppi
  • VA / MVA / PVA
  • Gebogen scherm
  • AMD FreeSync
  • 165 Hz
  • HDR
  • HDMI
  • DisplayPort
  • 1 ms
  • 400 cd/m²
  • 3000 : 1
Niet verkrijgbaar
Excellent Gigabyte Aorus FI27Q

Gigabyte Aorus FI27Q

  • 27 inch
  • 2560x1440
  • 109 ppi
  • IPS / PLS / AHVA
  • AMD FreeSync
  • 165 Hz
  • HDR
  • HDMI
  • DisplayPort
  • 1 ms
  • 350 cd/m²
  • 1000 : 1
Niet verkrijgbaar
0
*