AOC 24G2U en 27G2U review: 144 Hz IPS prijsknallers

31 reacties
2 besproken producten
Inhoudsopgave
  1. 1. Toch geen foutje
  2. 2. AOC 24G2U en 27G2U
  3. 3. Testmethode
  4. 4. Helderheid, contrast en kleurweergave (SDR)
  5. 5. Uniformiteit
  6. 6. Kijkhoeken
  7. 7. Gaming: responstijd en inputlag
  8. 8. Energieverbruik
  9. 9. Specificaties, testresultaten en afbeeldingen
  10. 10. Conclusie
  11. 2 besproken producten
  12. 31 reacties

Specificaties, testresultaten en afbeeldingen

Op deze pagina vind je alle foto's, screenshots, volledige specificaties en testresultaten van de AOC 24G2U en 27G2U.

  • AOC 24G2U
  • AOC 27G2U

Algemeen
 
MerkAOCAOC
Productnaam24G2U27G2U
Productcode24G2U27G2U
DetailsProductinfoProductinfo
Paneeleigenschappen
Scherm formaat23.8 inch27 inch
Resolutie1920x10801920x1080
Pixeldichtheid93 ppi82 ppi
PaneeltechniekIPS / PLS / AHVAIPS / PLS / AHVA
Gebogen scherm
BacklightLEDLED
Beeldverhouding16:916:9
Pixelgrootte0.2745 mm0.311 mm
Ondersteuning voor 3D
Touchscreen
Aantal aanraakpunten0
120 Hz
144 Hz
AMD FreeSync
AMD FreeSync min. freq.50 Hz50 Hz
AMD FreeSync max. freq.144 Hz144 Hz
Nvidia G-Sync
Nvidia G-Sync min. freq.48 Hz50 Hz
Nvidia G-Sync max. freq.144 Hz144 Hz
Maximale verversingsfrequentie144 Hz144 Hz
HDR
HDR10
HDR10+
Dolby Vision
HLG
Aansluitingen & functionaliteit
D-Sub (VGA) ingang
DVI ingang
HDMI
Aantal HDMI ingangen22
Hoogst ondersteunde HDMI-versie1.41.4
DisplayPort
Mini-DisplayPort ingang
Aantal DisplayPort ingangen11
DisplayPort uitgang
Hoogst ondersteunde DisplayPort versie1.21.2
Thunderbolt
USB Type-C
Picture-in-Picture on-screen
Picture-by-Picture on-screen
3,5mm jack audio uit
3,5mm jack audio in
3,5mm jack microfoon-ingang
Geïntegreerde USB HUB
USB versie3.03.0
Geïntegreerde luidsprekers
Geïntegreerde webcam
Geheugenkaartlezer
Geïntegreerde TV-tuner
Fysieke eigenschappen
Afmeting - Breedte53.9 cm61.2 cm
Afmeting - Hoogte50.5 cm52.6 cm
Afmeting - Diepte22.7 cm23 cm
In hoogte verstelbaar
Minimum hoogte bovenrand32.3 cm39.7 cm
Maximum hoogte bovenrand50.5 cm52.6 cm
Maximaal in hoogte verstelbaar18.2 cm12.9 cm
Portretmodus
BeugelbevestigingVesa 100mmVesa 100mm
Gewicht4.38 kg5.2 kg
KleurZwartZwart
VoedingInternIntern
Eigenschappen fabrikantopgave
EnergielabelAA
Aantal kleuren16.7 mln16.7 mln
AdobeRGB
AdobeRGB dekking103 %
DCI-P3
Reactietijd1 ms1 ms
Helderheid250 cd/m²250 cd/m²
Contrastratio1000 : 11000 : 1
Maximale horizontale kijkhoek178 °178 °
Maximale verticale kijkhoek178 °178 °
Flikker reductie
Stroomverbruik (actief)21 W28 W
Stroomverbruik (in standby)0.3 W0.3 W
Garantie
Garantie termijn3 jaar3 jaar
Meegeleverde accessoires
Afstandsbediening
Digitale videokabel meegeleverd
Reactietijden en inputlag
Overdrive standaard aan
Reactietijd (0%-100%)6.1 ms5.7 ms
Reactietijd (100%-0%)5.4 ms4.8 ms
Reactietijd (0%-100%-0%)11.5 ms10.5 ms
Reactietijd (20%-80%)10.0 ms8.7 ms
Reactietijd (80%-20%)7.6 ms6.9 ms
Reactietijd (20%-80%-20%)17.6 ms15.6 ms
Reactietijd OD max (0%-100%)5.0 ms8.7 ms
Reactietijd OD max (100%-0%)5.3 ms6.9 ms
Reactietijd OD max (0%-100%-0%)10.3 ms15.6 ms
Reactietijd OD max (20%-80%)5.9 ms3.6 ms
Reactietijd OD max (80%-20%)4.7 ms5.0 ms
Reactietijd OD max (20%-80%-20%)10.6 ms8.6 ms
Overshoot OD max3.2 %12.9 %
Undershoot OD max2.6 %2.5 %
Reactietijd OD opt. (0%-100%)4.6 ms5.0 ms
Reactietijd OD opt. (100%-0%)4.9 ms4.8 ms
Reactietijd OD opt. (0%-100%-0%)9.5 ms9.8 ms
Reactietijd OD opt. (20%-80%)5.5 ms5.8 ms
Reactietijd OD opt. (80%-20%)4.7 ms5.9 ms
Reactietijd OD opt. (20%-80%-20%)10.2 ms11.7 ms
Overshoot OD opt.2.5 %3.0 %
Undershoot OD opt.2.6 %2.5 %
Naam stand OD opt.StrongMedium
Input lag t.o.v. CRT0 ms
Input lag laag (boven)1.6 ms1.8 ms
Input lag gemiddeld (midden)9.2 ms9.1 ms
Input lag hoog (onder)16.7 ms16.5 ms
Beeldopbouwtijd15.1 ms14.7 ms
Energieverbruik
Energieverbruik 150 cd/m² (wit)12.5 W14.5 W
Energieverbruik 150 cd/m² (zwart)12.0 W14.1 W
Energieverbruik helderheid maximaal (wit)19.5 W25.0 W
Energieverbruik helderheid maximaal (zwart)19.1 W24.6 W
Energieverbruik (standby)0.2 W0.2 W
Energieverbruik (uit)0.2 W0.2 W
Standaardweergave helderheid en contrast
Standaardweergave profielinstelling monitorStandardStandard
Helderheid minimaal wit90.78 cd/m²37.01 cd/m²
Helderheid maximaal wit379.9 cd/m²326.7 cd/m²
Helderheid maximaal zwart0.25 cd/m²0.25 cd/m²
Contrast maximale helderheid1519.6 : 11306.8 : 1
Contrast transverse 150 cd/m²1534 : 11377 : 1
Contrast checkerboard 150 cd/m²1545 : 11379 : 1
Fullscreen helderheid wit 150 cd/m²153.4 cd/m²151.62 cd/m²
Fullscreen helderheid zwart 150 cd/m²0.10 cd/m²0.11 cd/m²
Contrast full screen 150 cd/m²1534 : 11378.4 : 1
Uniformiteit
Laagste t.o.v. hoogste wit83 %85 %
Gemiddelde t.o.v. hoogste wit92 %90 %
Laagste helderheid wit128.00 cd/m²129.00 cd/m²
Hoogste helderheid wit154.00 cd/m²152.00 cd/m²
Laagste t.o.v. hoogste zwart73 %83 %
Gemiddelde t.o.v. hoogste zwart82 %89 %
Laagste helderheid zwart0.08 cd/m²0.09 cd/m²
Hoogste helderheid zwart0.11 cd/m²0.11 cd/m²
Kijkhoeken
45° links rest. helderheid25 %39 %
45° links gem. kleurafwijking ΔE 200026.218.1
45° links SD kleurafwijking ΔE 20008.05.0
45° rechts rest. helderheid25 %40 %
45° rechts gem. kleurafwijking ΔE 200026.418.0
45° rechts SD kleurafwijking ΔE 20008.34.9
45° boven rest. helderheid13 %14 %
45° boven gem. kleurafwijking ΔE 200033.532.3
45° boven SD kleurafwijking ΔE 200011.810.8
45° onder rest. helderheid11 %14 %
45° onder gem. kleurafwijking ΔE 200036.332.8
45° onder SD kleurafwijking ΔE 200012.611.1
Standaardmodus kleurweergave
Gemeten kleurruimteDCI-P3sRGB
Helderheid wit 150 cd/m²153.40 cd/m²151.48 cd/m²
Helderheid zwart 150 cd/m²0.10 cd/m²0.11 cd/m²
Kleurtemperatuur wit6417 K6599 K
Afwijking van ideale kleurtemperatuur83 K99 K
Contrast 150 cd/m² (standaardmodus)1534 : 11377 : 1
Dekking standaard gamut90.6 %100 %
Kleurafwijking wit ΔE 20007.417.37
Kleurafwijking grijs 80 ΔE 20006.517.13
Kleurafwijking grijs 65 ΔE 20006.177.01
Kleurafwijking grijs 50 ΔE 20005.826.53
Kleurafwijking grijs 35 ΔE 20005.225.61
Kleurafwijking zwart ΔE 20000.890.93
Kleurafwijking huid donker ΔE 20002.981.25
Kleurafwijking huid licht ΔE 20004.042.46
Kleurafwijking hemelsblauw ΔE 20003.034.65
Kleurafwijking bladgroen ΔE 20001.192.85
Kleurafwijking bloemblauw ΔE 20002.692.35
Kleurafwijking blauwgroen ΔE 20002.914
Kleurafwijking oranje ΔE 20002.451.06
Kleurafwijking paars blauw ΔE 20001.942.07
Kleurafwijking middenrood ΔE 20002.541.21
Kleurafwijking paars ΔE 20002.080.67
Kleurafwijking geelgroen ΔE 20001.553
Kleurafwijking oranjegeel ΔE 20002.491.67
Kleurafwijking blauw ΔE 20001.760.78
Kleurafwijking groen ΔE 20000.623.3
Kleurafwijking rood ΔE 20002.651.83
Kleurafwijking geel ΔE 20002.682.47
Kleurafwijking magenta ΔE 20002.651.13
Kleurafwijking cyaan ΔE 20002.434.8
Kleurafwijking 100% Rood ΔE 20008.922.45
Kleurafwijking 100% Groen ΔE 20001.853.66
Kleurafwijking 100% Blauw ΔE 20003.091.9
Kleurafwijking 100% Cyaan ΔE 20003.795.32
Kleurafwijking 100% Magenta ΔE 20003.212.37
Kleurafwijking 100% Geel ΔE 20003.422.68
SD color checker afwijking ΔE 20001.921.99
Gem. color checker afwijking ΔE 20003.33.15
SD kleurafwijking ΔE 20001.491.25
Gem. kleurafwijking ΔE 20002.792.5
Gamma 0%2.22.2
Gamma 10%2.182.14
Gamma 20%2.242.16
Gamma 30%2.262.16
Gamma 40%2.282.15
Gamma 50%2.302.15
Gamma 60%2.302.13
Gamma 70%2.312.12
Gamma 80%2.312.09
Gamma 90%2.312.04
Gamma 100%2.22.2
SD gamma0.070.05
Gemiddeld gamma2.262.13
Gamma (afwijking van 2,2)0.060.07
Grijsafwijking 0% ΔE 20000.880.93
Grijsafwijking 10% ΔE 20000.891.27
Grijsafwijking 20% ΔE 20002.983.14
Grijsafwijking 30% ΔE 20003.313.52
Grijsafwijking 40% ΔE 20004.124.18
Grijsafwijking 50% ΔE 20005.035.07
Grijsafwijking 60% ΔE 20005.145.88
Grijsafwijking 70% ΔE 20005.566.21
Grijsafwijking 80% ΔE 20006.226.75
Grijsafwijking 90% ΔE 20006.607.21
Grijsafwijking 100% ΔE 20007.447.26
SD grijsafwijking ΔE 20001.952.07
Gem. grijsafwijking ΔE 20004.394.68
sRGB kleurweergave X-Rite i1 Display Pro & Basic Pro 2
Helderheid wit 150 cd/m²263.97 cd/m²256.71 cd/m²
Helderheid zwart 150 cd/m²0.19 cd/m²0.19 cd/m²
Kleurtemperatuur wit6237 K6314 K
Afwijking van ideale kleurtemperatuur263 K186 K
Contrast 150 cd/m² (sRGB modus)1389 : 11351 : 1
Dekking gamut96.7 %96.8 %
Kleurafwijking wit ΔE 20003.995.01
Kleurafwijking grijs 80 ΔE 20003.13.57
Kleurafwijking grijs 65 ΔE 20002.763.09
Kleurafwijking grijs 50 ΔE 20002.582.78
Kleurafwijking grijs 35 ΔE 20002.222.74
Kleurafwijking zwart ΔE 20000.871.01
Kleurafwijking huid donker ΔE 20000.450.92
Kleurafwijking huid licht ΔE 20000.811.34
Kleurafwijking hemelsblauw ΔE 20001.792
Kleurafwijking bladgroen ΔE 20001.251.43
Kleurafwijking bloemblauw ΔE 20001.241.43
Kleurafwijking blauwgroen ΔE 20001.171.46
Kleurafwijking oranje ΔE 20000.470.87
Kleurafwijking paars blauw ΔE 20001.111.28
Kleurafwijking middenrood ΔE 20000.450.63
Kleurafwijking paars ΔE 20000.40.47
Kleurafwijking geelgroen ΔE 20001.071.43
Kleurafwijking oranjegeel ΔE 20000.771.28
Kleurafwijking blauw ΔE 20000.520.65
Kleurafwijking groen ΔE 20001.051.59
Kleurafwijking rood ΔE 20000.60.61
Kleurafwijking geel ΔE 20001.251.61
Kleurafwijking magenta ΔE 20000.370.61
Kleurafwijking cyaan ΔE 20001.321.91
Kleurafwijking 100% Rood ΔE 20001.231.18
Kleurafwijking 100% Groen ΔE 20000.870.94
Kleurafwijking 100% Blauw ΔE 20000.340.48
Kleurafwijking 100% Cyaan ΔE 20001.231.95
Kleurafwijking 100% Magenta ΔE 20000.350.57
Kleurafwijking 100% Geel ΔE 20001.591.9
SD kleurafwijking ΔE 20000.881.01
Gem. kleurafwijking ΔE 20001.241.56
Gamma 0%1.281.28
Gamma 10%1.991.99
Gamma 20%2.122.13
Gamma 30%2.192.21
Gamma 40%2.242.27
Gamma 50%2.272.31
Gamma 60%2.282.34
Gamma 70%2.302.36
Gamma 80%2.302.38
Gamma 90%2.312.40
Gamma 100%2.272.27
SD gamma0.230.25
Gemiddeld gamma2.172.2
Gamma (afwijking van 2,2)0.030
Grijsafwijking 0% ΔE 20000.871.00
Grijsafwijking 10% ΔE 20000.480.96
Grijsafwijking 20% ΔE 20001.070.92
Grijsafwijking 30% ΔE 20001.061.51
Grijsafwijking 40% ΔE 20001.652.11
Grijsafwijking 50% ΔE 20001.832.41
Grijsafwijking 60% ΔE 20001.942.48
Grijsafwijking 70% ΔE 20002.242.49
Grijsafwijking 80% ΔE 20002.593.06
Grijsafwijking 90% ΔE 20003.043.49
Grijsafwijking 100% ΔE 20003.884.76
SD grijsafwijking ΔE 20000.890.97
Gem. grijsafwijking ΔE 20001.842.22


2 besproken producten

Vergelijk alle producten

Vergelijk   Product Prijs
Great Value AOC 24G2U

AOC 24G2U

  • 23.8 inch
  • 1920x1080
  • 93 ppi
  • IPS / PLS / AHVA
  • AMD FreeSync
  • 144 Hz
  • HDMI
  • DisplayPort
  • 1 ms
  • 250 cd/m²
  • 1000 : 1

189,00 €

5 winkels
Excellent AOC 27G2U

AOC 27G2U

  • 27 inch
  • 1920x1080
  • 82 ppi
  • IPS / PLS / AHVA
  • AMD FreeSync
  • 144 Hz
  • HDMI
  • DisplayPort
  • AdobeRGB
  • 1 ms
  • 250 cd/m²
  • 1000 : 1

232,32 €

6 winkels
0
*