Samsung C24F390FHU, C27F396FHU, C27F591FDU en C32F391FWU review: Curved 2.0 door de nieuwe testprocedure

Grotere curve, kleinere prijs

Door


Specificaties

Hier vind je de volledige specificaties en alle testresultaten van de Samsung C24F390FHU, C27F396FHU, C27F591FDU en C32F391FWU.

Algemeen
 
MerkSamsungSamsungSamsungSamsung
ProductnaamC24F390FHUC27F396FHU (pre-productie)C27F591FDU (pre-productie)C32F391FWU
ProductcodeLC24F390FHUXENLC32F391FWUXEN
DetailsProductinfoProductinfoProductinfoProductinfo
Paneeleigenschappen
Scherm formaat23.5 inch27 inch27 inch32 inch
Resolutie1920x10801920x10801920x10801920x1080
Pixeldichtheid94 ppi82 ppi82 ppi69 ppi
Type TFT-panelVAVAVAVA
Gebogen scherm
Kromming (curve)1800 R1800 R
Maker TFT-panelSamsungSamsung
BacklightLEDLEDLEDLED
Beeldverhouding16:916:916:916:9
Pixelgrootte0.271 mm0.3114 mm0.3114 mm0.369 mm
Ondersteuning voor 3D
Touchscreen
Overdrive optie aanwezig
120 Hz
144 Hz
AMD FreeSync
AMD FreeSync min. freq.48 Hz48 Hz48 Hz
AMD FreeSync max. freq.60 Hz60 Hz72 Hz
Nvidia G-Sync
Maximale verversingsfrequentie60 Hz60 Hz60 Hz60 Hz
Aansluitingen & functionaliteit
D-Sub (VGA) ingang
HDCP compatible
DVI ingang
HDMI ingang
Aantal HDMI ingangen1111
Hoogst ondersteunde HDMI-versie1.41.4
MHL
DisplayPort ingang
Mini-DisplayPort ingang
Aantal DisplayPort ingangen011
DisplayPort uitgang
Thunderbolt
USB Type-C ingang
Picture-in-Picture on-screen
Picture-by-Picture on-screen
3,5mm jack audio uit
3,5mm jack audio in
Geïntegreerde USB HUB
Geïntegreerde luidsprekers
Geïntegreerde webcam
Geheugenkaartlezer
Geïntegreerde TV-tuner
Fysieke eigenschappen
Afmeting - Breedte54.4 cm62.4 cm61.2 cm72.6 cm
Afmeting - Hoogte41.8 cm47.1 cm45.8 cm52.3 cm
Afmeting - Diepte19.9 cm32.4 cm24 cm24.2 cm
In hoogte verstelbaar
Minimum hoogte bovenrand41.8 cm47.1 cm45.8 cm52.3 cm
Maximum hoogte bovenrand41.8 cm47.1 cm45.8 cm52.3 cm
Maximaal in hoogte verstelbaar0 cm0 cm0 cm0 cm
Portrait modus mogelijk
BeugelbevestigingVesa 75mmVesa 75mmVesa 75mm
Gewicht3.35 kg4.16 kg4.46 kg6.08 kg
KleurZwartZwartZwartWit
Eigenschappen fabrikantopgave
Aantal kleuren16.7 mln16.7 mln16.7 mln16.7 mln
AdobeRGB
Totale reactietijd4 ms4 ms4 ms4 ms
Helderheid250 cd/m²250 cd/m²250 cd/m²250 cd/m²
Contrastratio3000 : 13000 : 13000 : 13000 : 1
Maximale horizontale kijkhoek178 °178 °178 °178 °
Maximale verticale kijkhoek178 °178 °178 °178 °
Flikker reductie
Stroomverbruik (actief)24 W24 W37 W31 W
Stroomverbruik (in standby)0.3 W0.3 W0.3 W0.3 W
Garantie
Garantie termijn2 jaar2 jaar2 jaar
Meegeleverde accessoires
Afstandsbediening
Digitale videokabel meegeleverd
Reactietijden en inputlag
Overdrive standaard aan
Reactietijd (0%-100%)15.59 ms15.98 ms13.89 ms18.22 ms
Reactietijd (100%-0%)6.35 ms5.89 ms5.16 ms4.13 ms
Reactietijd (0%-100%-0%)21.9 ms21.9 ms19.1 ms22.4 ms
Reactietijd (20%-80%)26.28 ms29.57 ms23.94 ms7.84 ms
Reactietijd (80%-20%)14.04 ms15.74 ms13.95 ms8.12 ms
Reactietijd (20%-80%-20%)40.3 ms45.3 ms37.9 ms16 ms
Reactietijd OD max (0%-100%)15.29 ms16.37 ms14.15 ms17.86 ms
Reactietijd OD max (100%-0%)5.94 ms5.59 ms5.02 ms4.06 ms
Reactietijd OD max (0%-100%-0%)21.2 ms22 ms19.2 ms21.9 ms
Reactietijd OD max (20%-80%)6.04 ms5.86 ms6.33 ms4.07 ms
Reactietijd OD max (80%-20%)4.87 ms4.21 ms5.90 ms3.15 ms
Reactietijd OD max (20%-80%-20%)10.9 ms10.1 ms12.2 ms7.2 ms
Overshoot OD max35 %34 %22 %21 %
Undershoot OD max8 %7 %4 %10 %
Reactietijd OD opt. (0%-100%)15.19 ms16.06 ms13.41 ms18.11 ms
Reactietijd OD opt. (100%-0%)5.80 ms5.52 ms4.01 ms3.97 ms
Reactietijd OD opt. (0%-100%-0%)21 ms21.6 ms17.4 ms22.1 ms
Reactietijd OD opt. (20%-80%)11.66 ms11.77 ms17.61 ms6.72 ms
Reactietijd OD opt. (80%-20%)8.45 ms8.02 ms7.09 ms4.75 ms
Reactietijd OD opt. (20%-80%-20%)20.1 ms19.8 ms24.7 ms11.5 ms
Overshoot OD opt.5 %4 %4 %5 %
Undershoot OD opt.2 %3 %3 %6 %
Naam stand OD opt.FasterFasterFasterFaster
Input lag t.o.v. CRT0 ms0 ms0 ms0 ms
Input lag laag (boven)4.3 ms4 ms4.1 ms2.5 ms
Input lag gemiddeld (midden)11.5 ms11.5 ms11.5 ms10.2 ms
Input lag hoog (onder)18.9 ms18.8 ms18.2 ms17.6 ms
Beeldopbouwtijd14.6 ms14.8 ms14.1 ms15.1 ms
Energieverbruik
Energieverbruik 150 cd/m² (wit)12.1 W14.2 W20.2 W18.1 W
Energieverbruik 150 cd/m² (zwart)11.8 W13.7 W20 W18 W
Energieverbruik helderheid maximaal (wit)22.3 W23.5 W33.8 W29.1 W
Energieverbruik helderheid maximaal (zwart)22 W23 W33.9 W29 W
Energieverbruik (standby)0.2 W0.2 W0.2 W0.1 W
Energieverbruik (uit)0.2 W0.2 W0.2 W0.1 W
Standaardweergave helderheid en contrast
Standaardweergave profielinstelling monitorCustomCustomCustomCustom
Helderheid minimaal wit31.26 cd/m²28.01 cd/m²22.43 cd/m²20.57 cd/m²
Helderheid maximaal wit317.1 cd/m²270.2 cd/m²269.9 cd/m²268.7 cd/m²
Helderheid maximaal zwart0.1282 cd/m²0.1146 cd/m²0.0888 cd/m²0.0768 cd/m²
Contrast maximale helderheid2473.5 : 12357.8 : 13039.4 : 13498.7 : 1
Contrast 150 cd/m²2512 : 12480 : 12987 : 13721 : 1
Checkerboard contrast 150 cd/m²2193 : 12171 : 12789 : 12946 : 1
Fullscreen helderheid wit 150 cd/m²150.57 cd/m²149.15 cd/m²149.3 cd/m²148.44 cd/m²
Fullscreen helderheid zwart 150 cd/m²0.06 cd/m²0.06 cd/m²0.05 cd/m²0.04 cd/m²
Fullscreen contrast 150 cd/m²2509.5 : 12485.8 : 12986 : 13711 : 1
Uniformiteit
Laagste t.o.v. hoogste wit84 %88 %84 %85 %
Gemiddelde t.o.v. hoogste wit90 %93 %92 %92 %
Laagste helderheid wit126.88 cd/m²130.81 cd/m²125.54 cd/m²125.59 cd/m²
Hoogste helderheid wit150.81 cd/m²148.71 cd/m²149.67 cd/m²147.28 cd/m²
Laagste t.o.v. hoogste zwart66 %80 %52 %59 %
Gemiddelde t.o.v. hoogste zwart79 %89 %61 %73 %
Laagste helderheid zwart0.05 cd/m²0.06 cd/m²0.04 cd/m²0.04 cd/m²
Hoogste helderheid zwart0.08 cd/m²0.07 cd/m²0.08 cd/m²0.06 cd/m²
Kijkhoeken
45° links rest. helderheid44 %40 %31 %38 %
45° links gem. kleurafwijking ΔE 200012.914.821.716.5
45° links SD kleurafwijking ΔE 20003.94.45.74.6
45° rechts rest. helderheid43 %40 %33 %36 %
45° rechts gem. kleurafwijking ΔE 200013.014.920.117.1
45° rechts SD kleurafwijking ΔE 20003.94.55.24.7
45° boven rest. helderheid26 %38 %33 %31 %
45° boven gem. kleurafwijking ΔE 200020.514.119.218.3
45° boven SD kleurafwijking ΔE 20006.24.74.95.4
45° onder rest. helderheid28 %40 %32 %32 %
45° onder gem. kleurafwijking ΔE 200019.313.019.617.8
45° onder SD kleurafwijking ΔE 20005.94.55.15.2
Standaardmodus kleurweergave
Helderheid wit 150 cd/m²150.74 cd/m²148.80 cd/m²149.34 cd/m²148.85 cd/m²
Helderheid zwart 150 cd/m²0.06 cd/m²0.06 cd/m²0.05 cd/m²0.04 cd/m²
Kleurtemperatuur wit6280 K6148 K6736 K6310 K
Afwijking van ideale kleurtemperatuur220 K352 K236 K190 K
Contrast 150 cd/m²2512 : 12480 : 12987 : 13721 : 1
Dekking standaard gamut97.8 %97.5 %100 %96.3 %
Kleurafwijking wit ΔE 20001.933.455.066.18
Kleurafwijking grijs 80 ΔE 20002.23.655.736.65
Kleurafwijking grijs 65 ΔE 20002.933.825.336.91
Kleurafwijking grijs 50 ΔE 20003.433.534.626.98
Kleurafwijking grijs 35 ΔE 20003.163.143.736.79
Kleurafwijking zwart ΔE 20000.40.620.510.46
Kleurafwijking huid donker ΔE 20001.410.762.512.99
Kleurafwijking huid licht ΔE 20001.911.563.384.16
Kleurafwijking hemelsblauw ΔE 20002.672.072.335.24
Kleurafwijking bladgroen ΔE 20002.061.262.692.43
Kleurafwijking bloemblauw ΔE 20001.952.052.732.63
Kleurafwijking blauwgroen ΔE 20002.162.545.194.82
Kleurafwijking oranje ΔE 20002.121.983.770.73
Kleurafwijking paars blauw ΔE 20001.21.612.453.07
Kleurafwijking middenrood ΔE 20001.021.133.513
Kleurafwijking paars ΔE 20001.071.093.142.45
Kleurafwijking geelgroen ΔE 20002.462.074.852.15
Kleurafwijking oranjegeel ΔE 20000.921.223.282.67
Kleurafwijking blauw ΔE 20000.921.223.282.67
Kleurafwijking groen ΔE 20002.421.934.351.77
Kleurafwijking rood ΔE 20001.230.713.62.3
Kleurafwijking geel ΔE 20002.462.195.312.05
Kleurafwijking magenta ΔE 20001.211.173.432.35
Kleurafwijking cyaan ΔE 20002.12.042.584.02
Kleurafwijking 100% Rood ΔE 20005.695.343.75.1
Kleurafwijking 100% Groen ΔE 20004.24.592.964.39
Kleurafwijking 100% Blauw ΔE 20003.212.554.172.31
Kleurafwijking 100% Cyaan ΔE 20001.321.762.723.36
Kleurafwijking 100% Magenta ΔE 20001.010.680.921.15
Kleurafwijking 100% Geel ΔE 20003.784.073.464.15
SD color checker afwijking ΔE 20001.131.221.211.82
Gem. color checker afwijking ΔE 20002.152.193.513.53
SD kleurafwijking ΔE 20001.151.160.961.17
Gem. kleurafwijking ΔE 20002.11.983.353
Gamma 0%2.22.22.22.2
Gamma 10%2.222.182.971.92
Gamma 20%2.202.172.472.08
Gamma 30%2.212.182.292.12
Gamma 40%2.232.222.222.12
Gamma 50%2.282.252.102.15
Gamma 60%2.322.281.962.20
Gamma 70%2.332.301.782.27
Gamma 80%2.322.261.452.33
Gamma 90%2.302.230.532.35
Gamma 100%2.22.22.22.2
SD gamma0.070.040.690.14
Gemiddeld gamma2.252.231.952.18
Gamma (afwijking van 2,2)0.050.030.250.02
Grijsafwijking 0% ΔE 20000.400.620.500.46
Grijsafwijking 10% ΔE 20000.730.412.956.47
Grijsafwijking 20% ΔE 20001.550.813.344.98
Grijsafwijking 30% ΔE 20002.151.481.365.08
Grijsafwijking 40% ΔE 20002.371.880.905.94
Grijsafwijking 50% ΔE 20002.912.352.026.20
Grijsafwijking 60% ΔE 20003.243.063.446.68
Grijsafwijking 70% ΔE 20003.233.464.246.94
Grijsafwijking 80% ΔE 20003.353.745.077.09
Grijsafwijking 90% ΔE 20002.233.625.576.63
Grijsafwijking 100% ΔE 20001.963.444.736.16
SD grijsafwijking ΔE 20000.921.221.671.45
Gem. grijsafwijking ΔE 20002.32.243.145.86


Lees ook deze monitor artikelen op Hardware.Info

Vond je deze review nuttig?

Lees dan voortaan onze uitgebreidste reviews als eerste én steun deze site, met een abonnement op Hardware.Info Magazine - nu ook alleen digitaal beschikbaar!

Hardware.Info maakt gebruik van cookies.
*