Benq Zowie XL2735 en XL2540 review: gaming monsters

Voor veeleisende gamers en e-sporters

Door


Specificaties en testresultaten

Op deze pagina vind je volledige specificaties en testresultaten van de Benq Zowie XL2735 en de Benq Zowie XL2540.

Algemeen
 
MerkBenQBenQ
ProductnaamZowie XL2540Zowie XL2735
Productcode9H.LFNLB.QBE9H.LFHLB.QBE
DetailsProductinfoProductinfo
Paneeleigenschappen
Scherm formaat24.5 inch27 inch
Resolutie1920x10802560x1440
Pixeldichtheid90 ppi109 ppi
Type TFT-panelTNTN
Gebogen scherm
BacklightLEDLED
Beeldverhouding16:916:9
Pixelgrootte0.28 mm0.234 mm
Ondersteuning voor 3D
Touchscreen
Overdrive optie aanwezig
120 Hz
144 Hz
AMD FreeSync
AMD FreeSync min. freq.48 Hz
AMD FreeSync max. freq.240 Hz
Nvidia G-Sync
Maximale verversingsfrequentie240 Hz144 Hz
Aansluitingen & functionaliteit
D-Sub (VGA) ingang
HDCP compatible
DVI ingang
HDMI ingang
Aantal HDMI ingangen22
Hoogst ondersteunde HDMI-versie2.02.0
MHL
DisplayPort ingang
Mini-DisplayPort ingang
Aantal DisplayPort ingangen11
DisplayPort uitgang
Thunderbolt
USB Type-C ingang
Picture-in-Picture on-screen
Picture-by-Picture on-screen
3,5mm jack audio uit
3,5mm jack audio in
Geïntegreerde USB HUB
USB versie3.03.0
Geïntegreerde luidsprekers
Geïntegreerde webcam
Geheugenkaartlezer
Geïntegreerde TV-tuner
Fysieke eigenschappen
Afmeting - Breedte57.3 cm63.2 cm
Afmeting - Hoogte38 cm42.7 cm
Afmeting - Diepte17.5 cm20 cm
In hoogte verstelbaar
Minimum hoogte bovenrand38 cm42.7 cm
Maximum hoogte bovenrand51.4 cm56.6 cm
Maximaal in hoogte verstelbaar13.4 cm13.9 cm
Portrait modus mogelijk
BeugelbevestigingVesa 100mmVesa 100mm
Gewicht7.18 kg8.26 kg
KleurZwartZwart
Eigenschappen fabrikantopgave
Aantal kleuren16.8 mln16.7 mln
AdobeRGB
Totale reactietijd1 ms1 ms
Helderheid400 cd/m²270 cd/m²
Contrastratio1000 : 11000 : 1
Maximale horizontale kijkhoek170 °170 °
Maximale verticale kijkhoek160 °160 °
Flikker reductie
Stroomverbruik (actief)55 W65 W
Stroomverbruik (in standby)0.5 W0.5 W
Garantie
Garantie termijn2 jaar2 jaar
Meegeleverde accessoires
Afstandsbediening
Digitale videokabel meegeleverd
Reactietijden en inputlag
Overdrive standaard aan
Reactietijd (0%-100%)7.6 ms8 ms
Reactietijd (100%-0%)1.1 ms1.3 ms
Reactietijd (0%-100%-0%)8.7 ms9.3 ms
Reactietijd (20%-80%)9.2 ms11.5 ms
Reactietijd (80%-20%)4.1 ms3.7 ms
Reactietijd (20%-80%-20%)13.3 ms15.2 ms
Reactietijd OD max (0%-100%)4.2 ms3.6 ms
Reactietijd OD max (100%-0%)1.1 ms1.3 ms
Reactietijd OD max (0%-100%-0%)5.3 ms4.9 ms
Reactietijd OD max (20%-80%)1.8 ms1.6 ms
Reactietijd OD max (80%-20%)3.1 ms1.6 ms
Reactietijd OD max (20%-80%-20%)4.9 ms3.2 ms
Overshoot OD max31 %68 %
Undershoot OD max1 %4 %
Reactietijd OD opt. (0%-100%)4.6 ms3.6 ms
Reactietijd OD opt. (100%-0%)1.2 ms1.3 ms
Reactietijd OD opt. (0%-100%-0%)5.8 ms4.9 ms
Reactietijd OD opt. (20%-80%)4.8 ms4.3 ms
Reactietijd OD opt. (80%-20%)3.3 ms2.2 ms
Reactietijd OD opt. (20%-80%-20%)8.1 ms6.5 ms
Overshoot OD opt.2 %7.1 %
Undershoot OD opt.1 %3.7 %
Naam stand OD opt.HighMiddle
Input lag t.o.v. CRT0 ms0 ms
Input lag laag (boven)10.1 ms6.1 ms
Input lag gemiddeld (midden)13.7 ms11.6 ms
Input lag hoog (onder)17.3 ms17.3 ms
Beeldopbouwtijd7.2 ms11.2 ms
Energieverbruik
Energieverbruik 150 cd/m² (wit)16.5 W20.2 W
Energieverbruik 150 cd/m² (zwart)16.4 W20 W
Energieverbruik helderheid maximaal (wit)26 W30.2 W
Energieverbruik helderheid maximaal (zwart)25.9 W30 W
Energieverbruik (standby)0.4 W0.3 W
Energieverbruik (uit)0.3 W0.2 W
Standaardweergave helderheid en contrast
Standaardweergave profielinstelling monitorFps1Standard
Helderheid minimaal wit52.3 cd/m²75.36 cd/m²
Helderheid maximaal wit420.9 cd/m²324.7 cd/m²
Helderheid maximaal zwart0.45 cd/m²0.35 cd/m²
Contrast maximale helderheid935.3 : 1927.7 : 1
Contrast 150 cd/m²954 : 1997 : 1
Checkerboard contrast 150 cd/m²924 : 1941 : 1
Fullscreen helderheid wit 150 cd/m²152.69 cd/m²149.27 cd/m²
Fullscreen helderheid zwart 150 cd/m²0.16 cd/m²0.15 cd/m²
Fullscreen contrast 150 cd/m²954.3 : 1995.1 : 1
Uniformiteit
Laagste t.o.v. hoogste wit84 %80 %
Gemiddelde t.o.v. hoogste wit91 %92 %
Laagste helderheid wit136.00 cd/m²119.95 cd/m²
Hoogste helderheid wit161.22 cd/m²150.66 cd/m²
Laagste t.o.v. hoogste zwart82 %67 %
Gemiddelde t.o.v. hoogste zwart91 %83 %
Laagste helderheid zwart0.14 cd/m²0.12 cd/m²
Hoogste helderheid zwart0.17 cd/m²0.18 cd/m²
Kijkhoeken
45° links rest. helderheid73 %25 %
45° links gem. kleurafwijking ΔE 200015.628.3
45° links SD kleurafwijking ΔE 20007.68.0
45° rechts rest. helderheid77 %25 %
45° rechts gem. kleurafwijking ΔE 200015.228.2
45° rechts SD kleurafwijking ΔE 20007.77.9
45° boven rest. helderheid49 %19 %
45° boven gem. kleurafwijking ΔE 200010.119.8
45° boven SD kleurafwijking ΔE 20004.78.3
45° onder rest. helderheid30 %19 %
45° onder gem. kleurafwijking ΔE 200047.549.8
45° onder SD kleurafwijking ΔE 200023.916.1
Standaardmodus kleurweergave
Helderheid wit 150 cd/m²152.69 cd/m²149.51 cd/m²
Helderheid zwart 150 cd/m²0.16 cd/m²0.15 cd/m²
Kleurtemperatuur wit6611 K6728 K
Afwijking van ideale kleurtemperatuur111 K228 K
Contrast 150 cd/m²954 : 1997 : 1
Dekking standaard gamut97.4 %95.1 %
Kleurafwijking wit ΔE 20003.394.46
Kleurafwijking grijs 80 ΔE 20002.554.21
Kleurafwijking grijs 65 ΔE 20002.954.27
Kleurafwijking grijs 50 ΔE 20004.114.72
Kleurafwijking grijs 35 ΔE 20005.265.69
Kleurafwijking zwart ΔE 20001.151.35
Kleurafwijking huid donker ΔE 20005.516.51
Kleurafwijking huid licht ΔE 20005.716.28
Kleurafwijking hemelsblauw ΔE 20006.47.09
Kleurafwijking bladgroen ΔE 20006.266.8
Kleurafwijking bloemblauw ΔE 20005.845.8
Kleurafwijking blauwgroen ΔE 20004.44.91
Kleurafwijking oranje ΔE 20007.6410.39
Kleurafwijking paars blauw ΔE 20005.856.44
Kleurafwijking middenrood ΔE 20004.445.34
Kleurafwijking paars ΔE 20004.525.13
Kleurafwijking geelgroen ΔE 20004.65.05
Kleurafwijking oranjegeel ΔE 20004.576.24
Kleurafwijking blauw ΔE 20004.576.24
Kleurafwijking groen ΔE 20005.956.17
Kleurafwijking rood ΔE 20003.13.72
Kleurafwijking geel ΔE 20005.697.6
Kleurafwijking magenta ΔE 20005.095.5
Kleurafwijking cyaan ΔE 20005.796.76
Kleurafwijking 100% Rood ΔE 20004.435.97
Kleurafwijking 100% Groen ΔE 20004.656.01
Kleurafwijking 100% Blauw ΔE 20002.837.12
Kleurafwijking 100% Cyaan ΔE 20003.154.95
Kleurafwijking 100% Magenta ΔE 20001.593.71
Kleurafwijking 100% Geel ΔE 20003.945.07
SD color checker afwijking ΔE 20001.451.53
Gem. color checker afwijking ΔE 20004.535.65
SD kleurafwijking ΔE 20001.31.32
Gem. kleurafwijking ΔE 20004.866.03
Gamma 0%2.22.2
Gamma 10%1.961.93
Gamma 20%1.961.93
Gamma 30%1.921.89
Gamma 40%1.871.85
Gamma 50%1.811.80
Gamma 60%1.741.76
Gamma 70%1.671.69
Gamma 80%1.581.63
Gamma 90%1.481.50
Gamma 100%2.22.2
SD gamma0.20.19
Gemiddeld gamma1.811.81
Gamma (afwijking van 2,2)0.390.39
Grijsafwijking 0% ΔE 20001.161.36
Grijsafwijking 10% ΔE 20003.083.78
Grijsafwijking 20% ΔE 20003.904.84
Grijsafwijking 30% ΔE 20005.015.91
Grijsafwijking 40% ΔE 20006.347.22
Grijsafwijking 50% ΔE 20006.216.88
Grijsafwijking 60% ΔE 20005.465.96
Grijsafwijking 70% ΔE 20004.445.24
Grijsafwijking 80% ΔE 20003.294.36
Grijsafwijking 90% ΔE 20002.564.29
Grijsafwijking 100% ΔE 20003.374.51
SD grijsafwijking ΔE 20001.491.5
Gem. grijsafwijking ΔE 20004.175.01


Vergelijken

In deze review besproken twee producten

  Product Laagste prijs

BenQ Zowie XL2540

24.5 inch, 1920x1080, 90 ppi, TN, AMD FreeSync, 240 Hz, DVI ingang, HDMI ingang, DisplayPort ingang, 1 ms, 400 cd/m², 1000 : 1

Specificaties Testresultaten Reviews

BenQ Zowie XL2735

27 inch, 2560x1440, 109 ppi, TN, 144 Hz, DVI ingang, HDMI ingang, DisplayPort ingang, 1 ms, 270 cd/m², 1000 : 1

Specificaties Testresultaten Reviews Prijzen

649,99 €

gem. 649,99 €
2 shops, 1x voorraad

Lees ook deze monitor artikelen op Hardware.Info

Vond je deze review nuttig?

Lees dan voortaan onze uitgebreidste reviews als eerste én steun deze site, met een abonnement op Hardware.Info Magazine - nu ook alleen digitaal beschikbaar!

Hardware.Info maakt gebruik van cookies.
*