AOC C24G1 en C27G1 review: voordelige 144Hz VA-gamingmonitoren

Verrassend hoge kwaliteit voor een verrassend lage prijs

Door


Specificaties en testresultaten

Op deze pagina vind je volledige specificaties en testresultaten van de AOC C24G1 en C27G1.

Algemeen
 
MerkAOCAOC
ProductnaamC24G1C27G1
ProductcodeC24G1C27G1
DetailsProductinfoProductinfo
Paneeleigenschappen
Scherm formaat24 inch27 inch
Resolutie1920x10801920x1080
Pixeldichtheid92 ppi82 ppi
Type TFT-panelVAVA
Gebogen scherm
Kromming (curve)1500 R1800 R
BacklightLEDLED
Beeldverhouding16:916:9
Pixelgrootte0.2715 mm0.3114 mm
Ondersteuning voor 3D
Touchscreen
Overdrive optie aanwezig
120 Hz
144 Hz
AMD FreeSync
AMD FreeSync min. freq.48 Hz48 Hz
AMD FreeSync max. freq.144 Hz144 Hz
Nvidia G-Sync
Maximale verversingsfrequentie144 Hz144 Hz
HDR
HDR10
HDR10+
Dolby Vision
HLG
Aansluitingen & functionaliteit
D-Sub (VGA) ingang
DVI ingang
HDMI ingang
Aantal HDMI ingangen22
Hoogst ondersteunde HDMI-versie1.41.4
DisplayPort ingang
Mini-DisplayPort ingang
Aantal DisplayPort ingangen11
DisplayPort uitgang
Hoogst ondersteunde DisplayPort versie1.21.2
Thunderbolt
USB Type-C ingang
Picture-in-Picture on-screen
Picture-by-Picture on-screen
3,5mm jack audio uit
3,5mm jack audio in
Geïntegreerde USB HUB
Geïntegreerde luidsprekers
Geïntegreerde webcam
Geheugenkaartlezer
Geïntegreerde TV-tuner
Fysieke eigenschappen
Afmeting - Breedte53.6 cm61.2 cm
Afmeting - Hoogte38.7 cm40.8 cm
Afmeting - Diepte24.6 cm25.6 cm
In hoogte verstelbaar
Minimum hoogte bovenrand38.7 cm40.8 cm
Maximum hoogte bovenrand51.7 cm53.8 cm
Maximaal in hoogte verstelbaar13 cm13 cm
Portrait modus mogelijk
BeugelbevestigingVesa 100x100mmVesa 100x100mm
Gewicht4.5 kg6.2 kg
KleurZwart/RoodZwart/Rood
Eigenschappen fabrikantopgave
Aantal kleuren16.7 mln16.7 mln
AdobeRGB
Totale reactietijd1 ms1 ms
Helderheid250 cd/m²250 cd/m²
Contrastratio3000 : 13000 : 1
Maximale horizontale kijkhoek178 °178 °
Maximale verticale kijkhoek178 °178 °
Flikker reductie
Stroomverbruik (actief)20 W23 W
Stroomverbruik (in standby)0.5 W0.5 W
Garantie
Garantie termijn3 jaar3 jaar
Meegeleverde accessoires
Afstandsbediening
Digitale videokabel meegeleverd
Reactietijden en inputlag
Overdrive standaard aan
Reactietijd (0%-100%)11.4 ms10.5 ms
Reactietijd (100%-0%)3.7 ms4 ms
Reactietijd (0%-100%-0%)15.1 ms14.5 ms
Reactietijd (20%-80%)16.4 ms15.7 ms
Reactietijd (80%-20%)7.7 ms8.5 ms
Reactietijd (20%-80%-20%)24.1 ms24.2 ms
Reactietijd OD max (0%-100%)9.5 ms9.8 ms
Reactietijd OD max (100%-0%)3.5 ms3.8 ms
Reactietijd OD max (0%-100%-0%)13 ms13.6 ms
Reactietijd OD max (20%-80%)3.5 ms3 ms
Reactietijd OD max (80%-20%)2.8 ms3.5 ms
Reactietijd OD max (20%-80%-20%)6.3 ms6.5 ms
Overshoot OD max30 %32 %
Undershoot OD max6 %4 %
Reactietijd OD opt. (0%-100%)9.5 ms9.8 ms
Reactietijd OD opt. (100%-0%)3.5 ms3.8 ms
Reactietijd OD opt. (0%-100%-0%)13 ms13.6 ms
Reactietijd OD opt. (20%-80%)3.5 ms3 ms
Reactietijd OD opt. (80%-20%)2.8 ms3.5 ms
Reactietijd OD opt. (20%-80%-20%)6.3 ms6.5 ms
Overshoot OD opt.30 %32 %
Undershoot OD opt.6 %4 %
Naam stand OD opt.StrongStrong
Input lag t.o.v. CRT0 ms0 ms
Input lag laag (boven)3.4 ms3.4 ms
Input lag gemiddeld (midden)10.7 ms10.9 ms
Input lag hoog (onder)18.2 ms17.9 ms
Beeldopbouwtijd14.8 ms14.5 ms
Energieverbruik
Energieverbruik 150 cd/m² (wit)17.3 W19.1 W
Energieverbruik 150 cd/m² (zwart)16.2 W19 W
Energieverbruik helderheid maximaal (wit)22.6 W28.3 W
Energieverbruik helderheid maximaal (zwart)21.7 W28.2 W
Energieverbruik (standby)0.2 W0.2 W
Energieverbruik (uit)0.1 W0.1 W
Standaardweergave helderheid en contrast
Standaardweergave profielinstelling monitorWarmWarm
Helderheid minimaal wit45.81 cd/m²22 cd/m²
Helderheid maximaal wit268.8 cd/m²265.4 cd/m²
Helderheid maximaal zwart0.08 cd/m²0.06 cd/m²
Contrast maximale helderheid3360 : 14423.3 : 1
Contrast transverse 150 cd/m²3070 : 15025 : 1
Contrast checkerboard 150 cd/m²3196 : 13470 : 1
Fullscreen helderheid wit 150 cd/m²153.89 cd/m²151.37 cd/m²
Fullscreen helderheid zwart 150 cd/m²0.05 cd/m²0.03 cd/m²
Contrast full screen 150 cd/m²3077.8 : 15045.7 : 1
Uniformiteit
Laagste t.o.v. hoogste wit83 %86 %
Gemiddelde t.o.v. hoogste wit91 %93 %
Laagste helderheid wit128.00 cd/m²131.00 cd/m²
Hoogste helderheid wit154.17 cd/m²152.00 cd/m²
Laagste t.o.v. hoogste zwart81 %47 %
Gemiddelde t.o.v. hoogste zwart88 %65 %
Laagste helderheid zwart0.04 cd/m²0.03 cd/m²
Hoogste helderheid zwart0.05 cd/m²0.06 cd/m²
Kijkhoeken
45° links rest. helderheid28 %24 %
45° links gem. kleurafwijking ΔE 200020.523.7
45° links SD kleurafwijking ΔE 20006.67.1
45° rechts rest. helderheid28 %25 %
45° rechts gem. kleurafwijking ΔE 200020.023.3
45° rechts SD kleurafwijking ΔE 20006.47.1
45° boven rest. helderheid22 %10 %
45° boven gem. kleurafwijking ΔE 200023.536.0
45° boven SD kleurafwijking ΔE 20007.411.9
45° onder rest. helderheid21 %10 %
45° onder gem. kleurafwijking ΔE 200024.135.9
45° onder SD kleurafwijking ΔE 20007.812.1
Standaardmodus kleurweergave
Gemeten kleurruimtesRGBsRGB
Helderheid wit 150 cd/m²153.51 cd/m²150.76 cd/m²
Helderheid zwart 150 cd/m²0.05 cd/m²0.03 cd/m²
Kleurtemperatuur wit7178 K6759 K
Afwijking van ideale kleurtemperatuur678 K259 K
Contrast 150 cd/m² (standaardmodus)3070 : 15025 : 1
Dekking standaard gamut97.9 %97.5 %
Kleurafwijking wit ΔE 20004.73.57
Kleurafwijking grijs 80 ΔE 20004.442.39
Kleurafwijking grijs 65 ΔE 20004.512.3
Kleurafwijking grijs 50 ΔE 20004.172.05
Kleurafwijking grijs 35 ΔE 20003.912.67
Kleurafwijking zwart ΔE 20000.340.39
Kleurafwijking huid donker ΔE 20003.811.6
Kleurafwijking huid licht ΔE 20003.091.33
Kleurafwijking hemelsblauw ΔE 20001.732.06
Kleurafwijking bladgroen ΔE 20001.61.49
Kleurafwijking bloemblauw ΔE 20002.791.64
Kleurafwijking blauwgroen ΔE 20001.92.01
Kleurafwijking oranje ΔE 20002.921.81
Kleurafwijking paars blauw ΔE 20001.381.72
Kleurafwijking middenrood ΔE 20001.661.32
Kleurafwijking paars ΔE 20002.41.67
Kleurafwijking geelgroen ΔE 20001.521.02
Kleurafwijking oranjegeel ΔE 20001.042.01
Kleurafwijking blauw ΔE 20001.042.01
Kleurafwijking groen ΔE 20000.621.46
Kleurafwijking rood ΔE 20001.391.09
Kleurafwijking geel ΔE 20003.340.98
Kleurafwijking magenta ΔE 20001.981.77
Kleurafwijking cyaan ΔE 20002.831.51
Kleurafwijking 100% Rood ΔE 20005.445.3
Kleurafwijking 100% Groen ΔE 20002.623.29
Kleurafwijking 100% Blauw ΔE 20001.834.84
Kleurafwijking 100% Cyaan ΔE 20003.893.08
Kleurafwijking 100% Magenta ΔE 20002.852.05
Kleurafwijking 100% Geel ΔE 20002.022.73
SD color checker afwijking ΔE 20001.31.05
Gem. color checker afwijking ΔE 20002.592.11
SD kleurafwijking ΔE 20001.081.07
Gem. kleurafwijking ΔE 20002.322.07
Gamma 0%2.22.2
Gamma 10%2.152.05
Gamma 20%2.172.13
Gamma 30%2.192.11
Gamma 40%2.212.12
Gamma 50%2.222.10
Gamma 60%2.152.10
Gamma 70%2.072.10
Gamma 80%2.022.08
Gamma 90%1.972.06
Gamma 100%2.22.2
SD gamma0.090.05
Gemiddeld gamma2.132.1
Gamma (afwijking van 2,2)0.070.1
Grijsafwijking 0% ΔE 20000.370.39
Grijsafwijking 10% ΔE 20003.501.50
Grijsafwijking 20% ΔE 20004.302.23
Grijsafwijking 30% ΔE 20004.042.06
Grijsafwijking 40% ΔE 20003.642.04
Grijsafwijking 50% ΔE 20003.471.95
Grijsafwijking 60% ΔE 20003.882.65
Grijsafwijking 70% ΔE 20004.102.25
Grijsafwijking 80% ΔE 20004.702.34
Grijsafwijking 90% ΔE 20004.722.46
Grijsafwijking 100% ΔE 20005.073.84
SD grijsafwijking ΔE 20001.140.69
Gem. grijsafwijking ΔE 20003.812.14
sRGB kleurweergave X-Rite i1 Display Pro & Basic Pro 2
Helderheid wit 150 cd/m²224.65 cd/m²242.74 cd/m²
Helderheid zwart 150 cd/m²0.07 cd/m²0.50 cd/m²
Kleurtemperatuur wit6639 K6234 K
Afwijking van ideale kleurtemperatuur139 K266 K
Contrast 150 cd/m² (sRGB modus)3209 : 1485 : 1
Dekking gamut97.6 %97.2 %
Kleurafwijking wit ΔE 20004.412.91
Kleurafwijking grijs 80 ΔE 20004.282.43
Kleurafwijking grijs 65 ΔE 200042.26
Kleurafwijking grijs 50 ΔE 20004.022.08
Kleurafwijking grijs 35 ΔE 20003.451.99
Kleurafwijking zwart ΔE 20000.362.82
Kleurafwijking huid donker ΔE 20002.580.86
Kleurafwijking huid licht ΔE 20002.260.63
Kleurafwijking hemelsblauw ΔE 20002.481
Kleurafwijking bladgroen ΔE 20002.141.34
Kleurafwijking bloemblauw ΔE 20001.580.77
Kleurafwijking blauwgroen ΔE 20002.511.27
Kleurafwijking oranje ΔE 20000.810.1
Kleurafwijking paars blauw ΔE 20001.510.89
Kleurafwijking middenrood ΔE 20001.610.32
Kleurafwijking paars ΔE 20001.460.86
Kleurafwijking geelgroen ΔE 20001.231.43
Kleurafwijking oranjegeel ΔE 20000.680.47
Kleurafwijking blauw ΔE 20001.131.07
Kleurafwijking groen ΔE 20001.761.26
Kleurafwijking rood ΔE 20001.550.23
Kleurafwijking geel ΔE 20000.430.92
Kleurafwijking magenta ΔE 20001.170.52
Kleurafwijking cyaan ΔE 20001.980.64
Kleurafwijking 100% Rood ΔE 200033.29
Kleurafwijking 100% Groen ΔE 20001.362.11
Kleurafwijking 100% Blauw ΔE 20000.562.49
Kleurafwijking 100% Cyaan ΔE 20003.191.23
Kleurafwijking 100% Magenta ΔE 20001.080.48
Kleurafwijking 100% Geel ΔE 20000.962.25
SD kleurafwijking ΔE 20001.160.87
Gem. kleurafwijking ΔE 20001.981.36
Gamma 0%1.281.28
Gamma 10%1.931.91
Gamma 20%2.042.07
Gamma 30%2.102.14
Gamma 40%2.142.18
Gamma 50%2.182.27
Gamma 60%2.202.22
Gamma 70%2.182.23
Gamma 80%2.182.23
Gamma 90%2.142.21
Gamma 100%2.272.27
SD gamma0.210.23
Gemiddeld gamma2.082.11
Gamma (afwijking van 2,2)0.120.09
Grijsafwijking 0% ΔE 20000.362.78
Grijsafwijking 10% ΔE 20002.793.02
Grijsafwijking 20% ΔE 20003.351.76
Grijsafwijking 30% ΔE 20003.371.51
Grijsafwijking 40% ΔE 20003.301.56
Grijsafwijking 50% ΔE 20003.342.51
Grijsafwijking 60% ΔE 20003.171.89
Grijsafwijking 70% ΔE 20003.752.03
Grijsafwijking 80% ΔE 20003.942.25
Grijsafwijking 90% ΔE 20004.142.18
Grijsafwijking 100% ΔE 20004.122.99
SD grijsafwijking ΔE 20000.780.52
Gem. grijsafwijking ΔE 20003.342.15


Vergelijken

In deze review besproken drie producten

  Product Laagste prijs

AOC C24G1

24 inch, 1920x1080, 92 ppi, VA / MVA / PVA, Gebogen scherm, AMD FreeSync, 144 Hz, HDMI ingang, DisplayPort ingang, 1 ms, 250 cd/m², 3000 : 1

Specificaties Testresultaten Reviews Prijzen

179,00 €

gem. 198,86 €
6 shops, 6x voorraad

AOC C27G1

27 inch, 1920x1080, 82 ppi, VA / MVA / PVA, Gebogen scherm, AMD FreeSync, 144 Hz, HDMI ingang, DisplayPort ingang, 1 ms, 250 cd/m², 3000 : 1

Specificaties Testresultaten Reviews Prijzen

229,00 €

gem. 259,00 €
6 shops, 6x voorraad

AOC C32G1

32 inch, 1920x1080, 69 ppi, VA / MVA / PVA, Gebogen scherm, AMD FreeSync, 144 Hz, HDMI ingang, DisplayPort ingang, 1 ms, 250 cd/m², 3000 : 1

Specificaties Testresultaten Reviews Prijzen

249,00 €

gem. 307,74 €
4 shops, 4x voorraad

Dossier

Lees ook deze monitor artikelen op Hardware.Info

Vond je deze review nuttig?

Lees dan voortaan onze uitgebreidste reviews als eerste én steun deze site, met een abonnement op Hardware.Info Magazine - nu ook alleen digitaal beschikbaar!

Hardware.Info maakt gebruik van cookies.
*