AOC AG273QCX en AG273QCG review: lang gewacht, toch gekomen - de nieuwe Agon 3 gaming monitoren

Door


Specificaties en testresultaten

Op deze pagina vind je volledige specificaties en testresultaten van de AOC Agon 3 monitoren AG273QCX en AG273QCG.

Algemeen
 
MerkAOCAOC
ProductnaamAgon AG273QCGAgon AG273QCX
ProductcodeAG273QCGAG273QCX
DetailsProductinfoProductinfo
Paneeleigenschappen
Scherm formaat27 inch27 inch
Resolutie2560x14402560x1440
Pixeldichtheid109 ppi109 ppi
PaneeltechniekTNVA / MVA / PVA
Gebogen scherm
Kromming (curve)1800 R1800 R
BacklightLEDLED
Beeldverhouding16:916:9
Pixelgrootte0.2331 mm0.2331 mm
Ondersteuning voor 3D
Touchscreen
Overdrive optie aanwezig
120 Hz
144 Hz
AMD FreeSync
AMD FreeSync min. freq.48 Hz
AMD FreeSync max. freq.144 Hz
Nvidia G-Sync
Nvidia G-Sync min. freq.30 Hz
Nvidia G-Sync max. freq.165 Hz
Maximale verversingsfrequentie165 Hz144 Hz
Anti motion blurULMBMotion Blur Reduction
HDR
DisplayHDRDisplayHDR 400
HDR10
HDR10+
Dolby Vision
HLG
Aansluitingen & functionaliteit
D-Sub (VGA) ingang
DVI ingang
HDMI ingang
Aantal HDMI ingangen12
Hoogst ondersteunde HDMI-versie2.0
DisplayPort ingang
Mini-DisplayPort ingang
Aantal DisplayPort ingangen12
DisplayPort uitgang
Hoogst ondersteunde DisplayPort versie1.21.2
Thunderbolt
USB Type-C ingang
Picture-in-Picture on-screen
Picture-by-Picture on-screen
3,5mm jack audio uit
3,5mm jack audio in
Geïntegreerde USB HUB
USB versie3.03.0
Geïntegreerde luidsprekers
Geïntegreerde webcam
Geheugenkaartlezer
Geïntegreerde TV-tuner
Fysieke eigenschappen
Afmeting - Breedte61.1 cm61.1 cm
Afmeting - Hoogte44.2 cm46.6 cm
Afmeting - Diepte24.7 cm27.2 cm
In hoogte verstelbaar
Minimum hoogte bovenrand42.8 cm45.7 cm
Maximum hoogte bovenrand53.6 cm56.8 cm
Maximaal in hoogte verstelbaar10.8 cm11.1 cm
Portrait modus mogelijk
BeugelbevestigingVesa 75mmVesa 75mm
Gewicht8.22 kg8.13 kg
KleurZwart/RoodZwart/Rood
VoedingInternIntern
Eigenschappen fabrikantopgave
Aantal kleuren16.7 mln16.7 mln
AdobeRGB
DCI-P3
NTSC dekking86 %
Reactietijd1 ms1 ms
Helderheid400 cd/m²400 cd/m²
Contrastratio1000 : 13000 : 1
Maximale horizontale kijkhoek170 °178 °
Maximale verticale kijkhoek160 °178 °
Stroomverbruik (actief)45 W50 W
Stroomverbruik (in standby)0.5 W0.5 W
Garantie
Garantie termijn3 jaar3 jaar
Meegeleverde accessoires
Afstandsbediening
Digitale videokabel meegeleverd
Reactietijden en inputlag
Overdrive standaard aan
Reactietijd (0%-100%)8.9 ms7.8 ms
Reactietijd (100%-0%)1.2 ms4.9 ms
Reactietijd (0%-100%-0%)10.1 ms12.7 ms
Reactietijd (20%-80%)10.6 ms15.2 ms
Reactietijd (80%-20%)2.8 ms9.9 ms
Reactietijd (20%-80%-20%)13.4 ms25.1 ms
Reactietijd OD max (0%-100%)2.3 ms6.8 ms
Reactietijd OD max (100%-0%)1.2 ms4.4 ms
Reactietijd OD max (0%-100%-0%)3.5 ms11.2 ms
Reactietijd OD max (20%-80%)3.9 ms6.4 ms
Reactietijd OD max (80%-20%)1.5 ms4.9 ms
Reactietijd OD max (20%-80%-20%)5.4 ms11.3 ms
Overshoot OD max4.4 %2.4 %
Undershoot OD max2.8 %1.8 %
Reactietijd OD opt. (0%-100%)2.9 ms6.8 ms
Reactietijd OD opt. (100%-0%)1.2 ms4.4 ms
Reactietijd OD opt. (0%-100%-0%)4.1 ms11.2 ms
Reactietijd OD opt. (20%-80%)3.9 ms6.4 ms
Reactietijd OD opt. (80%-20%)1.5 ms4.9 ms
Reactietijd OD opt. (20%-80%-20%)5.4 ms11.3 ms
Overshoot OD opt.4.4 %2.4 %
Undershoot OD opt.2.8 %1.8 %
Naam stand OD opt.Strong
Input lag laag (boven)11.8 ms2 ms
Input lag gemiddeld (midden)14.6 ms10.9 ms
Input lag hoog (onder)17.2 ms18.2 ms
Beeldopbouwtijd5.4 ms16.2 ms
Energieverbruik
Energieverbruik 150 cd/m² (wit)28.8 W25.5 W
Energieverbruik 150 cd/m² (zwart)28 W25.1 W
Energieverbruik helderheid maximaal (wit)41.9 W46.1 W
Energieverbruik helderheid maximaal (zwart)41.2 W45.7 W
Energieverbruik (standby)0.4 W0.4 W
Energieverbruik (uit)0.4 W0.4 W
Standaardweergave helderheid en contrast
Standaardweergave profielinstelling monitorWarmWarm
Helderheid minimaal wit55.23 cd/m²77.7 cd/m²
Helderheid maximaal wit421.47 cd/m²416.2 cd/m²
Helderheid maximaal zwart0.46 cd/m²0.15 cd/m²
Contrast maximale helderheid916.2 : 12774.7 : 1
Contrast transverse 150 cd/m²883 : 13014 : 1
Contrast checkerboard 150 cd/m²890 : 12642 : 1
Fullscreen helderheid wit 150 cd/m²150.56 cd/m²150.57 cd/m²
Fullscreen helderheid zwart 150 cd/m²0.17 cd/m²0.05 cd/m²
Contrast full screen 150 cd/m²885.6 : 13011.4 : 1
HDR piekhelderheid Chromecast474 cd/m²
HDR Beeldkwaliteit
Geteste beeldpresetHDR
Max helderheid - HDR modus (full screen)293.46 cd/m²
Max helderheid - HDR modus (5% window)293.38 cd/m²
Min helderheid - HDR modus0.1 cd/m²
Gemiddeld dE ICtCp grayscale tracking (w/o Lum)2.32
Gemiddeld dE ICtCp grayscale tracking (w Lum)30.23
Gemiddeld dE ICtCp color checker (w/o Lum)14.45
Gemiddeld dE ICtCp color checker (w Lum)26.93
Dekking DCI P3 kleurruimte89.6 %
Dekking Rec.709 kleurruimte99.6 %
HDR Beeldkwaliteit - Preset met maximale piekhelderheid
Geteste beeldpresetHDR
Max helderheid - HDR modus (full screen)293.46
Max helderheid - HDR modus (5% window)293.38
Min helderheid - HDR modus0.1
Gemiddeld dE ICtCp grayscale tracking (w/o Lum)2.32
Gemiddeld dE ICtCp grayscale tracking (w Lum)30.23
Gemiddeld dE ICtCp color checker (w/o Lum)14.45
Gemiddeld dE ICtCp color checker (w Lum)26.93
Dekking DCI P3 kleurruimte89.6
Dekking Rec.709 kleurruimte99.6
Uniformiteit
Laagste t.o.v. hoogste wit84 %86 %
Gemiddelde t.o.v. hoogste wit90 %91 %
Laagste helderheid wit135.00 cd/m²130.00 cd/m²
Hoogste helderheid wit160.00 cd/m²152.00 cd/m²
Laagste t.o.v. hoogste zwart88 %78 %
Gemiddelde t.o.v. hoogste zwart93 %86 %
Laagste helderheid zwart0.15 cd/m²0.05 cd/m²
Hoogste helderheid zwart0.17 cd/m²0.06 cd/m²
Kijkhoeken
45° links rest. helderheid29 %32 %
45° links gem. kleurafwijking ΔE 200021.317.5
45° links SD kleurafwijking ΔE 20006.35.3
45° rechts rest. helderheid28 %32 %
45° rechts gem. kleurafwijking ΔE 200023.617.4
45° rechts SD kleurafwijking ΔE 20006.95.2
45° boven rest. helderheid23 %27 %
45° boven gem. kleurafwijking ΔE 200016.620.2
45° boven SD kleurafwijking ΔE 20008.16.3
45° onder rest. helderheid15 %25 %
45° onder gem. kleurafwijking ΔE 200044.120.6
45° onder SD kleurafwijking ΔE 200014.76.6
Standaardmodus kleurweergave
Gemeten kleurruimtesRGBDCI-P3
Helderheid wit 150 cd/m²150.14 cd/m²150.70 cd/m²
Helderheid zwart 150 cd/m²0.17 cd/m²0.05 cd/m²
Kleurtemperatuur wit5940 K6533 K
Afwijking van ideale kleurtemperatuur560 K33 K
Contrast 150 cd/m² (standaardmodus)883 : 13014 : 1
Dekking standaard gamut97.5 %90.3 %
Kleurafwijking wit ΔE 20009.222.5
Kleurafwijking grijs 80 ΔE 20009.62.91
Kleurafwijking grijs 65 ΔE 20009.372.92
Kleurafwijking grijs 50 ΔE 20008.913.21
Kleurafwijking grijs 35 ΔE 20008.33.09
Kleurafwijking zwart ΔE 20000.860.34
Kleurafwijking huid donker ΔE 20004.644.99
Kleurafwijking huid licht ΔE 20007.63
Kleurafwijking hemelsblauw ΔE 20004.663.52
Kleurafwijking bladgroen ΔE 20002.684.87
Kleurafwijking bloemblauw ΔE 20003.12.86
Kleurafwijking blauwgroen ΔE 20005.363.28
Kleurafwijking oranje ΔE 20003.564.91
Kleurafwijking paars blauw ΔE 20001.864.23
Kleurafwijking middenrood ΔE 20003.254.13
Kleurafwijking paars ΔE 20002.644.14
Kleurafwijking geelgroen ΔE 20002.753.77
Kleurafwijking oranjegeel ΔE 20001.634.41
Kleurafwijking blauw ΔE 20001.634.41
Kleurafwijking groen ΔE 20002.834.27
Kleurafwijking rood ΔE 20001.564.92
Kleurafwijking geel ΔE 20003.824.01
Kleurafwijking magenta ΔE 20002.513.52
Kleurafwijking cyaan ΔE 20003.773.4
Kleurafwijking 100% Rood ΔE 20001.094.05
Kleurafwijking 100% Groen ΔE 20004.582.45
Kleurafwijking 100% Blauw ΔE 20003.233.14
Kleurafwijking 100% Cyaan ΔE 20005.722.01
Kleurafwijking 100% Magenta ΔE 20001.91.05
Kleurafwijking 100% Geel ΔE 20003.522.54
SD color checker afwijking ΔE 20002.61.08
Gem. color checker afwijking ΔE 20004.213.43
SD kleurafwijking ΔE 20001.50.97
Gem. kleurafwijking ΔE 20003.333.66
Gamma 0%2.22.2
Gamma 10%2.111.91
Gamma 20%2.161.93
Gamma 30%2.171.95
Gamma 40%2.182.00
Gamma 50%2.192.02
Gamma 60%2.141.99
Gamma 70%2.121.94
Gamma 80%2.131.95
Gamma 90%2.132.04
Gamma 100%2.22.2
SD gamma0.050.08
Gemiddeld gamma2.152
Gamma (afwijking van 2,2)0.050.2
Grijsafwijking 0% ΔE 20000.860.34
Grijsafwijking 10% ΔE 20003.503.61
Grijsafwijking 20% ΔE 20004.814.65
Grijsafwijking 30% ΔE 20005.864.58
Grijsafwijking 40% ΔE 20006.784.18
Grijsafwijking 50% ΔE 20007.493.71
Grijsafwijking 60% ΔE 20008.273.28
Grijsafwijking 70% ΔE 20008.743.28
Grijsafwijking 80% ΔE 20009.253.14
Grijsafwijking 90% ΔE 20009.642.85
Grijsafwijking 100% ΔE 20009.152.64
SD grijsafwijking ΔE 20002.591.07
Gem. grijsafwijking ΔE 20006.823.31
sRGB kleurweergave X-Rite i1 Display Pro & Basic Pro 2
Helderheid wit 150 cd/m²151.82 cd/m²283.67 cd/m²
Helderheid zwart 150 cd/m²0.17 cd/m²0.10 cd/m²
Kleurtemperatuur wit6006 K7209 K
Afwijking van ideale kleurtemperatuur494 K709 K
Contrast 150 cd/m² (sRGB modus)893 : 12837 : 1
Dekking gamut97.8 %99.8 %
Kleurafwijking wit ΔE 20008.745.35
Kleurafwijking grijs 80 ΔE 20009.185.18
Kleurafwijking grijs 65 ΔE 20009.054.5
Kleurafwijking grijs 50 ΔE 20008.623.96
Kleurafwijking grijs 35 ΔE 200083.61
Kleurafwijking zwart ΔE 20000.870.4
Kleurafwijking huid donker ΔE 20004.721.91
Kleurafwijking huid licht ΔE 20007.722.52
Kleurafwijking hemelsblauw ΔE 20004.231.87
Kleurafwijking bladgroen ΔE 20003.471.89
Kleurafwijking bloemblauw ΔE 20002.552.09
Kleurafwijking blauwgroen ΔE 20005.12.63
Kleurafwijking oranje ΔE 20004.381.39
Kleurafwijking paars blauw ΔE 20001.191.27
Kleurafwijking middenrood ΔE 20002.652.17
Kleurafwijking paars ΔE 20001.711.94
Kleurafwijking geelgroen ΔE 20003.381.81
Kleurafwijking oranjegeel ΔE 20005.951.23
Kleurafwijking blauw ΔE 20001.791.63
Kleurafwijking groen ΔE 20003.61.7
Kleurafwijking rood ΔE 20001.21.73
Kleurafwijking geel ΔE 20004.651.59
Kleurafwijking magenta ΔE 20001.81.92
Kleurafwijking cyaan ΔE 20003.292.43
Kleurafwijking 100% Rood ΔE 20001.153.96
Kleurafwijking 100% Groen ΔE 20004.480.58
Kleurafwijking 100% Blauw ΔE 20003.752.26
Kleurafwijking 100% Cyaan ΔE 20005.413.89
Kleurafwijking 100% Magenta ΔE 20002.091.97
Kleurafwijking 100% Geel ΔE 20003.221.1
SD kleurafwijking ΔE 20002.521.24
Gem. kleurafwijking ΔE 20004.262.35
Gamma 0%1.281.28
Gamma 10%2.122.13
Gamma 20%2.162.21
Gamma 30%2.162.24
Gamma 40%2.172.26
Gamma 50%2.182.30
Gamma 60%2.122.33
Gamma 70%2.102.34
Gamma 80%2.112.32
Gamma 90%2.122.26
Gamma 100%2.272.27
SD gamma0.190.22
Gemiddeld gamma2.12.21
Gamma (afwijking van 2,2)0.10.01
Grijsafwijking 0% ΔE 20000.870.40
Grijsafwijking 10% ΔE 20003.442.10
Grijsafwijking 20% ΔE 20004.682.52
Grijsafwijking 30% ΔE 20005.662.75
Grijsafwijking 40% ΔE 20006.623.21
Grijsafwijking 50% ΔE 20007.283.64
Grijsafwijking 60% ΔE 20008.083.57
Grijsafwijking 70% ΔE 20008.533.97
Grijsafwijking 80% ΔE 20008.874.26
Grijsafwijking 90% ΔE 20009.185.22
Grijsafwijking 100% ΔE 20008.765.33
SD grijsafwijking ΔE 20002.481.28
Gem. grijsafwijking ΔE 20006.63.38


Vergelijken

In deze review besproken twee producten

  Product Laagste prijs

AOC Agon AG273QCG

27 inch, 2560x1440, 109 ppi, TN, Gebogen scherm, Nvidia G-Sync, 165 Hz, HDMI, DisplayPort, 1 ms, 400 cd/m², 1000 : 1

Specificaties Testresultaten Reviews Prijzen

699,00 €

gem. 809,49 €
6 shops, 6x voorraad

AOC Agon AG273QCX

27 inch, 2560x1440, 109 ppi, VA / MVA / PVA, Gebogen scherm, AMD FreeSync, 144 Hz, HDR, HDMI, DisplayPort, 1 ms, 400 cd/m², 3000 : 1

Specificaties Testresultaten Reviews Prijzen

478,91 €

gem. 482,79 €
6 shops, 6x voorraad

Dossier

Lees ook deze monitor artikelen op Hardware.Info

Vond je deze review nuttig?

Lees dan voortaan onze uitgebreidste reviews als eerste én steun deze site, met een abonnement op Hardware.Info Magazine - nu ook alleen digitaal beschikbaar!

Hardware.Info maakt gebruik van cookies.
*